×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Kučinskim nav bažu par pedagogu algu reformas lēno virzību

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) nav īpašu bažu par pedagogu atalgojuma reformas lēno virzību.

Intervijā Latvijas Radio premjers atzina, ka nebūtu nekādas jēgas, ja reforma valdībā nonāktu līdz galam neizstrādāta un Izglītības un zinātnes ministrija nespētu sniegt atbildes uz vairākiem būtiskiem papildjautājumiem. “Tāpēc arī rītdien [16.jūnijā] es esmu sasaucis ministrus kopā ar speciālistiem, lai mēs izdiskutētu visus vēl neskaidros jautājumus, un tad šī virzība būs. Es ceru, ka pirmdien [20.jūnijā, jautājums tiks izdiskutēts] arī koalīcijā,” sacīja Kučinskis.

Viņš norādīja, ka “tā jau nebūtu reforma, ja visi būtu ļoti, ļoti apmierināti”. Vaicāts, kuri punkti tieši viņam nedod pārliecību, ka reforma noritēs sekmīgi, Kučinskis atzina, ka ir bažīgs par gaidāmajām sarunām ar pašvaldībām. Premjers neizslēdz, ka pašvaldības varētu norādīt uz trūkstošo finansējumu internātskolu uzturēšanai. “Ir jābūt savstarpējiem norēķiniem, kuri segs to visu,” pauda Kučinskis.

Valdības vadītājs nedomā, ka rudens pusē gaidāmās diskusijas par nākamā gada budžetu varētu būt ļoti smagas. Vaicāts, vai plānotā izglītības reforma nevarētu sašūpot izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) krēslu, premjers atbildēja, ka Šadurskis pats ir iepriekš apgalvojis, ka bez reformas neredz jēgu strādāt. “Tie ir viņa vārdi, un tie ir diezgan loģiski vārdi. Bet ministram ir viss jāpaskaidro un jāspēj arī pamatot. Es nedomāju, ka varēs ar visām pašvaldībām [saskaņot reformu], vienmēr būs kādi neapmierinātie,” atzina Kučinskis.

Tomēr viņš rezumēja, ka nepopulāriem lēmumiem izglītības nozarē būs premjera “aizmugure”, ja tie būs racionāli. Iespēju, ka minētā reforma galu galā “izgāzīsies” Kučinskis netieši novērtēja kā maz ticamu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+