×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Kučinskis: nav nemaz tik vienkārši esošos mērus pastumt malā

Foto - LETAFoto - LETA

Nav nemaz tik vienkārši esošos mērus pastumt malā, jo viņiem aiz muguras ir padarītie darbi, turklāt tieši pēdējo gadu laikā ir veiktas nozīmīgas investīcijas pilsētās, intervijā ziņu aģentūras BNS biznesa informācijas portālam BBS pirms vasarā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām atzina Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Māris Kučinskis.

“Ir vesela rinda pilsētu, kur vēlēšanās ne jau pirmo reizi ievēlē tos pašus cilvēkus. Kāpēc gan Liepājā vai Valmierā lai kaut kas mainītos no vadības? Turklāt to pašu, ko cilvēki gaida no lielās politikas, viņi gaida arī no mēra, proti, to, lai būtu kāda spēcīga alternatīva. Bet nav jau nemaz tik vienkārši esošos mērus pastumt malā. Viņiem aiz muguras ir arī padarītie darbi, ko viņi var parādīt, turklāt tieši pēdējo gadu laikā ir veiktas nozīmīgas investīcijas pilsētās. Viņiem pozīcijas katrā ziņā ir labākas par citiem kandidātiem,” uzskata Kučinskis.

Viņš norādīja, ka pašvaldībām bija pieejams Eiropas Savienības fondu finansējums. Ja tā nebūtu bijis, pilsētas savā attīstībā būtu atsviestas atpakaļ četrus piecus gadus. Šī nauda kompensējusi to, ko pašas pilsētas no sava budžeta krīzes laikā nevarēja atļauties. Tagad Eiropas nauda, salīdzinoši mērķtiecīgi ieguldīta, ir nesusi augļus, teica Kučinskis.

“Izņemot Rīgu, pārējās pašvaldībās personālijas spēlē daudz svarīgāku lomu nekā partijas. Līdz ar to partiju cīņa, visticamāk, būs tikai Rīgā. Savukārt citās pilsētās – ja kādai partijai ir labs kandidāts, jau esošs mērs vai arī tā konkurents, tad tur šā cilvēka panākumus noteiks konkrētā kandidāta īpašības un spējas, nevis piederība kādai no partijām. Ir jāsaprot, ka pašvaldību vēlēšanās ārpus Rīgas uz partijām neviens neskatās,” uzsvēra Kučinskis.

Viņš pieļāva, ka publiski nākamās pašvaldību vēlēšanas būs citādas nekā iepriekš, jo Saeimā ceturtdien tiek lemts par jaunu aģitāciju kārtību, kas liegs reklāmas iespējas televīzijā. Viņaprāt, tas, ko gatavojas kompensēt ar valsts piešķirto laiku televīzijas pārraidēm, nebūs nekas būtisks, jo cilvēki to varētu neskatīties.

“Toties šo jauno pieeju kompensēs slēptās reklāmas, kuru apmērs varētu būt lielāks. Taču es domāju, ka tas vairāk tomēr attieksies uz Rīgu, jo principā pašvaldību vēlēšanas tomēr ir citādākas nekā Saeimas vēlēšanas – tās ir savā ziņā vienkāršākas un vairāk spēlē uz personisko pieeju vēlētājiem,” uzskata ekspolitiķis.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gada 1.jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+