×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Kuldīgā uz festivālu “Ziv zup” pulcēsies labākie stāstnieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 24. līdz 26. aprīlim Kuldīgā un tās apkārtnē jau devīto reizi notiks stāstnieku festivāls “Ziv zup”, portālam LA.lv pastāstīja UNESCO LNK konsultante Liene Krīvena.

Krīvena stāsta, ka šogad festivālā piedalīsies ne vien vietējie stāstnieki un interesenti no citiem Latvijas novadiem, bet arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” stāstnieki.

Festivāls notiek Pavasara palu šova “Lido zivis Kuldīgā” laikā, kad pāri Ventas rumbai uz nārstu dodas vimbas. Makšķerēšanas sacensību uzvarētāji dāvina savus lomus stāstnieču zupas katlam, un viņas to vāra turpat netālu pie “Kūravas” – 18. gadsimta sākumā celtā tiesas nama Baznīcas ielā 34 un stāsta stāstus.

Piektdien, 24. aprīlī, festivāla pasākumi risināsies Kuldīgas Mākslas namā: UNESCO LNK tīkla „Stāstu bibliotēkas” seminārs, pasaku un stāstu stāstīšana bērniem, stāstnieku darbnīcas, bet vakarā koncerts “Stāsti par Kurzemes sievu galvas rotām: linkainis, nāmats un citi”.

Sestdien 25. aprīlī stāstnieki un stāstnieces rosīsies Kūravas sētā, kur vārīs zivju zupu un, protams, stāstīs visdažādākos stāstus. Ikviens interesents varēs savu stāstu apmainīt pret bļodiņu īpašās stāstnieku zivju zupas. Darbosies arī Virtuves studija, kurā varēs gatavot, garšot, baudīt delikateses un stāstīt stāstus – tā gan ar iepriekšēju pieteikšanos un dalības maksu.

Dienas otrajā pusē kopā ar Kuldīgas slaveno stāstnieci Liesmu Lagzdiņu varēs no jauna iepazīt Kuldīgu. Sestdienas vakars noslēgsies ar jauniešu smagās mūzikas folkgrupas “SYMBOLIC” uzstāšanos. Savukārt svētdiena iecerēta kā ciemošanās diena – Kuldīgas apkārtnē un pa ceļam uz Rīgu.

Festivālu galvenie atbalstītāji šogad ir Kuldīgas pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds, un tas tiek rīkots sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju tīkla “Stāstu bibliotēkas” ietvaros.

Festivāls “Ziv zup” tiek rīkots kopš 2006. gada. Tas bija pirmais stāstnieku festivāls Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+