Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Kuldīgas pilsētas svētkos atkal varēs sastapt Nīderlandes “pirātu kori”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” 20. jubilejas gadā jau ceturto reizi viesosies daudzu kuldīdznieku un svētku viesu iemīļotais pirātu koris “De Stormvogels” no Nīderlandes, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Vīru koris “De Stormvogels” jeb tulkojumā “vētrasputns” dibināts 1999. gadā. Repertuāra pamatā ir senās jūrnieku dziesmas, kurām Nīderlandē kā kuģotāju zemē ir bagātas tradīcijas. Kora repertuārā ir gan vispārzināmo, populāro šlāgermūzikas hitu izpildījums, gan jūrnieku rituālu un tradīciju dziesmas, kur kora mūzikas izpildījumu papildina dažādu mūzikas instrumentu pavadījums. “Pirātu korī” darbojas vairāki akordeonisti, bundzinieki, basģitārists un ģitārists.

“De Stormvogels” mākslinieciskais vadītājs Hans Gronendāls stāsta, ka ļoti maz nošu materiāla saglabājies rakstveidā, lielākā daļa repertuāra dziesmu pārmantotas no paaudzes uz paaudzi mutvārdos – dziedot.

Kuldīga svētkus šogad svinēs no 16. līdz 19. jūlijam ar plašu un daudzveidīgu programmu.

Pievienot komentāru

Hermaņa režisētās "Madama Butterfly" pirmizrādi "La Scala" rādīs arī RīgāTrešdien, 7. decembrī, notiks Alvja Hermaņa režisētās operas "Madama Butterfly" pirmizrāde pasaulslavenajā opernamā "La Scala", un to, vietējiem skatītājiem par prieku, tiešraidē varēs noskatīties arī Rīgā kinoteātrī "Splendid Palace".
Draugiem Facebook Twitter Google+