Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Kuldīgas pilsētas svētkos atkal varēs sastapt Nīderlandes “pirātu kori”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” 20. jubilejas gadā jau ceturto reizi viesosies daudzu kuldīdznieku un svētku viesu iemīļotais pirātu koris “De Stormvogels” no Nīderlandes, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Vīru koris “De Stormvogels” jeb tulkojumā “vētrasputns” dibināts 1999. gadā. Repertuāra pamatā ir senās jūrnieku dziesmas, kurām Nīderlandē kā kuģotāju zemē ir bagātas tradīcijas. Kora repertuārā ir gan vispārzināmo, populāro šlāgermūzikas hitu izpildījums, gan jūrnieku rituālu un tradīciju dziesmas, kur kora mūzikas izpildījumu papildina dažādu mūzikas instrumentu pavadījums. “Pirātu korī” darbojas vairāki akordeonisti, bundzinieki, basģitārists un ģitārists.

“De Stormvogels” mākslinieciskais vadītājs Hans Gronendāls stāsta, ka ļoti maz nošu materiāla saglabājies rakstveidā, lielākā daļa repertuāra dziesmu pārmantotas no paaudzes uz paaudzi mutvārdos – dziedot.

Kuldīga svētkus šogad svinēs no 16. līdz 19. jūlijam ar plašu un daudzveidīgu programmu.

Pievienot komentāru

"Nemīlestība" – spoguļattēls, no kura gribētos izvairīties (1)Andreja Zvjaginceva filma "Nemīlestība" Rīgā piedzīvos tikai divus seansus festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros, bet visiem, kuri par labām atzinuši režisora iepriekšējos darbus, šis būtu īpaši iesakāms. Jo tajā mēs katrs – lielākā vai mazākā mērā – varam ieraudzīt savu spoguļattēlu.
Draugiem Facebook Twitter Google+