Kultūra
Teātris un kino

Kuldīgu oktobrī piepildīs teātris0

Publicitātes foto

Nākamajā mēnesī, 19. un 20. oktobrī, jau ceturto gadu pēc kārtas skatuves mākslas tradīciju Kuldīgas pilsētvidē turpinās Starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvājot interesantu, izglītojošu un aizraujošu kultūras pieredzi, ziņo rīkotāju pārstāve Lelde Kristiāna Vozņesenska.

“Festivāla “Teātris ir visur Kuldīgā” 2019. gada virsuzdevums ir nemainīgi stabils – turpināt piedāvāt iespējas apmeklētājiem iesaistīties notikumā ar iespēju izglītoties, gūstot jaunas iemaņas un prasmes,” stāsta Lelde Kristiāna Vozņesenska.

Festivāla viešņa horeogrāfe Olga Žitluhina vadīs laikmetīgās dejas meistarklasi “Vienkārši pietiek”, kurā tiks apspēlēta mūsdienu straujā dzīvesveida tēma un uzdots jautājums – kāpēc viss notiek tik ātri?

Gluži pretēju pieredzi varēs gūt meistarklasē Sarmītes Eidukas vadībā, kur punktiņmandalu tehnika palīdzēs apstādināt skrejošās domas un vairot prieku.

Ķīniešu māksliniece un arhitekte Mary Zhang, kura pagājušā gada festivālā veidoja momentskices visiem notikumiem, šogad ar savām zināšanām dalīsies kaligrāfijas skolā.

Abās festivāla dienās gaidāmi notikumi ģimenēm ar bērniem. Kuldīgas novada muzejs gados jaunākos apmeklētājus gaidīs ikgadējā radošajā darbnīcā “Teātris ir visur” ar tēmu “Noķer savējo!”, aicinot bērnus atainot savu vissaitošāko kultūras pieredzi.

Kuldīgas kultūras centra Kino zālē bērnus un viņu vecākus sagaidīs aizraujoša objektu teātra izrāde “Kur zirgi?” Liepājas Leļļu teātra izpildījumā.

Atsaucoties uz pagājušajā gadā patiesi lielo interesi par leļļu un objektu izrādi “Mazā raganiņa”, festivāla organizatori ir gandarīti izrādi ar tādu pašu nosaukumu uzņemt atkārtoti – šoreiz festivāla draugu, Latvijas Leļļu teātra un režisores Lailas Kirmuškas, skatuves versijā.

Festivāla pirmās dienas noslēgumā gaidāma kino skate ar spilgtākajām Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas studentu īsfilmām.

“Teātris ir visur Kuldīgā” arī šogad aicinājis piedalīties Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri, kas festivālā viesosies ar divām izrādēm.

Viena no tām ir festivāla direktores Danas Bjorkas režijā tapušais darbs “Lūk, istaba šī…”, kas 2018. gada nogalē teātrī atklāja jaunu spēles laukumu ar neparastu nosaukumu – “Kvarķirņiks” un festivāla ietvaros mājīgā atmosfērā ar dzeju un dziesmām norisināsies Padures muižā.

Otra M. Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde būs režisora Intara Rešetina iestudējums “Patiesība”, kas kā Floriana Zellera komēdija ir spoguļattēls mūsdienu sabiedrībai tās visos slāņos – politiskajā, mākslinieciskajā un sadzīviskajā.

Šogad starp festivāla māksliniekiem arī Izrāžu apvienība “Panna” ar komēdiju “Tāda es esmu” un aktrisi Zani Daudziņu galvenajā lomā.

Bet jauno teātra mākslinieku trupa “Kvadrifrons” festivālā aicinās uz režisores Paulas Pļavnieces izrādi “Vecmāmiņu valsts”, kas pirmizrādi piedzīvoja šovasar Cēsīs, festivālā “Lampa”.

Izrādē teātra trupa kopā ar draugiem, laikabiedriem un Kuldīgas pamatskolu koristiem izstāstīs stāstu par neviltotu mīlestību mūža garumā. Tā ir izrāde par mūsu vecmāmiņām un to, kā viņas mūs audzinājušas, ko iemācījušas, kā auklējušas un kaitinājušas.

Kuldīgas pilsētas ielās iedzīvotājus un viesus ar vairākām performancēm abās festivāla dienās dažādos laikos iepriecinās jau zināmie mākslinieki no “Circo Baffo”. Šoreiz apvienība parādīsies jaunā formā – trīsdaļīgā fantāzijas izrādē ar impresionistu gleznām.

Performanču laikā skatītājiem būs iespēja ziedot līdzekļus Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa restaurācijai.

Skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur” pirmo reizi tika rīkots 2016. gada 8. un 9. oktobrī. Festivāls “Teātris ir visur” notiek ar Kuldīgas novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Projekta organizators un idejas autors ir nodibinājums “Skatuves Mākslas Producentu fonds”.

LA.lv