×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Kuras Latvijas personības jūs gribētu redzēt politikā?

Anete Koknēviča, studente: “Es labprāt politikā redzētu Jāni Šipkēvicu, jo sekoju viņa aktivitātēm sociālajos tīklos un man ļoti simpatizē viņa viedoklis par visdažādākajiem jautājumiem. Es pieņemu, ka vislabāk viņam būtu darboties politikā tieši kultūras jomā. Cilvēkam, kas dodas politikā, ir jābūt augstai morālai stājai, izglītībai un visaptverošām zināšanām.”

 

Ivars Parkovs, inženieris programmētājs: “Es domāju, ka šādu cilvēku, ko vēlētos redzēt politikā, pagaidām nav. Cilvēks pievienojas kādam politiskam spēkam, partijai, viņam nākas rēķināties ar daudziem apstākļiem, un reizēm arī lieliska personība kļūst visnotaļ nepievilcīga. Par to liecina tie cilvēki, kas patlaban jau piedalās politikā. Katrā ziņā, lai veidotu kvalitatīvu politiku, nepietiek ar vienu personību – vajadzīga labu personību grupa, taču tādu nokomplektēt Latvijā, manuprāt, būtu diezgan pagrūti. Ja man būtu pietiekami liels domubiedru pulks, kas būtu gatavi darboties politikā, tad arī es pats varētu tajā iesaistīties.”

Laima Vētra, darbojas administrācijas nozarē: “Konkrētas personas nevaru nosaukt. Bet tiem jābūt cilvēkiem, kas paši vēlas uzņemties atbildību, būtu ar nopietnu attieksmi, pašaizliedzīgi un skatītos uz lietām ar skaidru galvu. Pagaidām diemžēl visi, kas politikā nonāk, deķīti velk katrs uz savu pusi un tikai pēc tam domā par pārējiem. Visus jaunos spēkus, kas ienāk politikā, mēģina pataisīt par riebekļiem, un visbiežāk šā spiediena dēļ tie arī samaitājas. Patiesībā mēs jau varam gribēt visu ko, bet, ja cilvēks pats nevēlas iesaistīties politikā, tad tur arī nekas labs nevar sanākt.”

Liene Jēgere, medicīnas darbiniece: “Ir grūti nosaukt kādu konkrēti. Bet visvairāk politikā gribētu redzēt jaunas sejas – gan gados, gan politikā jaunas. Jaunieši ir uzņēmīgāki, spējīgāki, viņiem galvas strādā. Piemēram, līdzīgi kā Edmunds Sprūdžs, kas ir labs jaunais kadrs politikas arēnā. Politikā jādarbojas aktīviem, radošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem ar lielu enerģiju un, pats galvenais, bez kāres zagt. Pati gan nekad nevarētu darboties šajā jomā.”

Juris Poikāns, darbojas valsts pārvaldē: “Manuprāt, šobrīd Latvijā ir diezgan izsmelts spēcīgu personību krājums. Varbūt tāds cilvēks, kam ir vieta politikā, varētu būt Ilmārs Rimšēvičs, kas sevi pierādījis kā atbildīgu amatpersonu Latvijas Bankā. Iespējams, tieši pateicoties viņa īstenotajai monetārajai politikai, izdevies saglabāt lata stabilitāti. Viņš būtu labs politikā kaut vai tāpēc, ka pēdējo gadu laikā nemitīgi izjutis spiedienu, taču saglabājis spēcīgu mugurkaulu. Politiķim pirmais un galvenais ir būt godīgam, un viņa lēmumiem jābūt caurspīdīgiem un saprotamiem. Protams, ir jābūt arī kaut kādai pieredzei. Ja Latvijā izveidotu stabilu politisko partiju sistēmu, arī es būtu gatavs iesaistīties politikā.”

Uzziņa

* 40% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka valsts kontrolierei Ingūnai Sudrabai būtu jāiesaistās politikā: no tiem vairāk nekā puse norāda, ka viņai būtu arī jāveido jauns politiskais spēks.

* 40% iedzīvotāju ir pretējās domās un norāda, ka I. Sudrabai nebūtu jāiesaistās politikā.

 Avots: TNS/LNT “900 sekundes” veikta aptauja.

Aptaujāti 600 ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+