×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. augusts, 2014
Drukāt

Kušķis: Eiropa joprojām stipri atpaliek tūrisma ziņā no Turcijas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas ceļotājiem jau daudzus gadus lētākā un izdevīgākā vieta, kur atpūsties, ir Turcija, tās piedāvājumam līdzvērtīgs nekur citur Eiropā neeksistē, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina bijušais eiroparlamenta deputāts un tūrisma nozares pārstāvis Aldis Kušķis.

Viņš skaidro, ka labākas cenas par kvalitāti, iekļauto pakalpojumu klāstu nekā Turcijā citur nekur nav. Lai gan atpūtai ir dažādas populāras vietas, piemēram, šogad atvērta Palma de Maljorka, uz kuru patlaban ir tiešais reiss, un jau otro gadu Sardīnija, tajās cenas ir augstākas nekā Turcijā.

Kā skaidro Kušķis, lai gan citas līdzīgas atpūtas vietas ir atrodamas, tomēr par tādu pašu cenu daudz vairāk pakalpojumu, platības, pludmali un siltu jūru var saņemt Turcijā. Pret Turcijas vasaras piedāvājumu vēl arvien nekas Eiropā neeksistējot. “Līdz ar to cilvēkus, kuri brauc uz Turciju jau septīto gadu, var saprast,” piebilst Kušķis.

Šādu īpatnību viņš skaidro ar faktu, ka Turcijā tūrisms ir gadiem ilgi būvēta industrija un paši turki ir ļoti viesmīlīgi, kam šajā nozarē ir liela loma. “Mums ir teorija, ko varētu pētīt ,- cik viesmīlības industrija ir atkarīga no reliģijas, politiskās sistēmas un no tā, cik represēta vai okupēta šī valsts ir bijusi iepriekš. Visjocīgākais, ka absolūti vēsu servisu piedāvā luterāniskās, katoliskās valstis. Vai jūs esat ļoti lielu viesmīlību dabūjuši Somijā, Dānijā vai Norvēģijā?” retoriski vaicā Kušķis.

Patlaban Kušķis ir tūrisma kompānijas “Vanillatravel” ceļojumu konsultants, darbojas arī “theTarveler.eu” un “TheBaltictravel.eu”, ir arī Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) valdes loceklis, Latvijas Tūrisma padomes priekšsēdētājs un Eiropas Tūrisma aģentu un operatoru asociāciju apvienības (ECTAA) biedrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+