Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Lidojošais Ķēniņš par karali Elvi un drosmīgajiem aizsargiem0

foto: REUTERS/LETA

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš pasaules čempionātā ir lieliskā formā un uz šādu Ķēniņu ir bauda skatīties. Viņš sarunā ar “LA” atzina, ka pret ASV zvaigznēm komanda kārtīgi cīnījusies un uz šādas nots jāturpina arī rīt pret Vāciju.

“Čaļi cīnījās līdz galam, tāds ir pagarinājums – vienam paveicas, otram ne. Ar vienu punktu varam būt apmierināti, bet varējām arī izcīnīt uzvaru, otrā perioda beigās ielaidām vārtus. Ja ne tas, spēle varēja citādāk izvērsties,” pēc zaudējuma papildlaikā ar 2:3 amerikāņiem sacīja 27 gadus vecais uzbrucējs.

Kur atšķirība salīdzinot ar somiem, kam kapitulējām ar 1:8? “Katrs cīnījās, gūlās zem ripām, visās trīs zonās labi spēlējām, korpusā un neļāvām spēlēt viņu spēli,” norādīja Ronalds Ķēniņš. “Taktiku nemainījām pārtraukumos, vajadzēja spēlēt gudri. Otrais periods hokejā vispār ir visgrūtākais, ja esi vadībā – to noturot pēc tam ir vieglāk, ar pārliecību izej un ir vieglāk.”

Latvijas hokeja līdzjutēji teju pēc katra noķertā metiena skandēja – Elvi, Elvi, izrādot sajūsmu par vārtsargu Merzļikinu. “Jā, dzirdēju to, Elvis malacis, vilka spēli. Aizsargi arī bloķēja, palīdzējām viens otram. Tieši tāpat jāturpina nākamajā spēlē. Redzam, ka ar jebkuru varam spēlēt, te tomēr bija ASV. Jāiet uz priekšu,” uzsvēra Ķēniņš.

Saistītie raksti

Viņš Herningā četros mačos izcēlies ar vienu vārtu guvumu, spēlē jaudīgi un labi izskatās kopā ar Rūdolfu Balceru un Rodrigo Ābolu. “Pēc izslēgšanas spēlēm vēl saglabājusies laba forma, čempionātā vajadzēja vienu spēli ieskrieties,” norādīja Ronalds Ķēniņš, kurš aprīlī kļuva par trīskārtēju Šveices čempionu Cīrihes “ZSC Lions” rindās, bet nākamajā sezonā spēlēs “Lausanne”.

Latvijas izlase ar četrās spēlēs iegūtiem sešiem punktiem B grupā atrodas ceturtajā vietā, nākamais mačs rīt 13.15 pret Vāciju, kuras rēķinā ir pieci punkti.

LA.lv