×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Lāčplēša dienu Rīgā svinēs plaši

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki noliek svecītes Lāčplēša dienā pie Daugavas 11.novembra krastmalā.

Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem piemiņas pasākumiem, kā arī ar kultūras sarīkojumu programmu, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

11. novembrī Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi sāksies plkst. 9 ar Ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam plkst. 11 notiks vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos un plkst. 14 pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa. Laukumā pie Brīvības pieminekļa plkst. 13 varēs vērot Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi.

Jau tradicionāli piemiņas pasākums notiks Sudrabkalniņā, sākums plkst. 15.30. Pasākumā piedalīsies valsts un Rīgas domes amatpersonas, kā arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, muzicēs orķestris “Rīga”, vīru kopa “Vilki” un Rīgas Amatniecības vidusskolas koris.

No plkst. 16 līdz pat vienpadsmitiem vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”, kurā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz Strēlnieku laukumam, latviešu karavīru piemiņai veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, kā arī folkloras kopu un rokgrupas “Skyforger” koncerts Latviešu strēlnieku laukumā un uguns plosta palaišana Daugavā.

Tāpat Rīgā notiks arī Lāčplēša dienai veltīti koncerti. Kā katru gadu, arī šogad Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā notiks koncerts “Daugavmalā mierīgs vakars” ar koru un solistu instrumentālistu piedalīšanos. Rīgas Latviešu biedrības namā būs dziesminieku koncerts “Tu esi Latvija”, Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs jaukto koru un instrumentālās grupas koncerts “Viss dots Tavā rokā”. Rīgas folkloras kopu sadziedāšanās programma “Vai tādēļ nedziedāju” būs dzirdama Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, bet Kultūras centrā “Mazā ģilde” ar koru un solistes Lauras Greckas piedalīšanos notiks koncerts “Brīvībai liksim savas siltas sirdis”.

Savukārt patriotisma tēmai veltītas izstādes 11. novembrī būs apskatāmas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” un Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+