Foto – Stock.XCHING

Lai āda jaunāka. 10 iedarbīgākās procedūras ādas atjaunošanai 0

Kurš gan negrib izskatīties kaut mazliet jaunāks par saviem gadiem! Ja vien ir vēlēšanās, laiks un līdzekļi, ādas atjaunināšana nav nekas neiespējams.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Daudz ko spēj labot plastiskā operācija – piemēram, pacelt noslīdējušus plakstiņus vai atbrīvoties no dubultzoda, tā izskatā nosvītrojot 5–10 gadus, taču ādā notiekošos procesus šādi ietekmēt nevar. Toties ar intensīvas iedarbības kosmētikas līdzekļu un procedūru palīdzību iespējams veicināt ādas struktūras un funkcijas uzlabošanos, uzsver dermatoloģe Lauma Valeine.

Lai likvidētu novecošanās izraisītas izmaiņas un ārējās vides nelabvēlīgo apstākļu ietekmi, piemēram, brīvo radikāļu nodarītā kaitējuma sekas, veicinātu ādas pašatjaunošanās spēju, kā arī novērstu dziļas krunkas, rētas un citus defektus, ieteicams kombinēt dažādas procedūras.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrā vecumā ādai nepieciešama atšķirīga palīdzība. Ja novecošanās vēl nav izteikta, pietiek ar virspusējas iedarbības procedūrām, kas uzlabo tās virsējā slāņa jeb epidermas stāvokli un palīdz tajā nodrošināt pietiekamu mitruma līmeni. Nākamais solis ir iedarbība uz ādas vidējo slāni jeb dermu – lai veicinātu saistaudu šūnu, kolagēna un elastīgo šķiedru atjaunošanos, izmantojamas intensīvākas metodes.

Jāatceras gan, ka neviena metode nebūs pietiekami efektīva, iepriekš neveicot pīlingu, lai āda spētu uzņemt ar kosmētikas līdzekļiem un manipulācijām piegādātās aktīvās vielas.

Ādas atjaunošanos veicina šoka terapija, izdarot procedūras, kas liek šūnām strādāt intensīvāk, lai vēlāk tās spētu pilnvērtīgi darboties pašas.

Procedūras ieteicams papildināt, lietojot intensīvas iedarbības kosmētikas līdzekļus, kas satur vienu vai vairākas šūnas stimulējošas aktīvas vielas, piemēram, retinolu. Tie izmantojami, kad āda pēc veiktajām procedūrām pilnībā sadzijusi un atjaunojusies, darot to piesardzīgi, lai neizraisīu kairinājumu.

Unikāls pēdējā laikā laikā radīts skaistumkopšanas produkts ir matricium. Šis šūnu videi identiskais līdzeklis nodrošina tām optimālus apstākļus un iedarbina ādas pašregulējošos procesus, kādi tie bijuši jaunībā. Tā ietekmē sāk veidoties jauni audi, kuriem ir svarīga nozīme jaunavīgas ādas saglabāšanā.

Uz brīnumainu pilnīgu atdzimšanu nav vērts cerēt, bet uzlabot ādas stāvokli par 30–40 procentiem ir iespējams.

Taču pat vismodernākās skaistumkopšanas procedūras ilgstošu brīnumu nepalīdzēs sasniegt, ja nedzīvosim veselīgi – neuzturēsimies svaigā gaisā, nedzersim pietiekami daudz ūdens, neēdīsim pilnvērtīgi un sabalansēti, neizgulēsimies, nesauļosimies ar mēru un necentīsimies izvairīties no stresa, kas organismā provocē nelabvēlīgas hormonālas un ķīmiskas izmaiņas, ādu regulāri un pareizi nekopsim.

Reklāma
Reklāma

 

DERĪGI ZINĀT!

* Jau pirms mūsu ēras skaistumkopšanā izmantoja zeltu un citus cēlmetālus. To dara arī mūsdienās, taču mehānisms, vai un kā āda tos izmanto, nav zinātniski izpētīts.

* Šūnu atjaunošanos aktivizējoša iedarbība piemīt placentai un melnajam kaviāram, kas satur aminoskābju savienojumus peptīdus. Šim nolūkam piedāvā arī līdzekļus ar gliemju, vaboļu un līdzīgiem ekstraktiem, taču drošāk paļauties uz ražotājiem, kuri veikuši nopietnus produktu pētījumus. Nepiemērota kosmētika var saasināt ādas jutīguma attīstību un veicināt alerģiskas reakcijas rašanos.

Ādu atjaunojošas īpašības piemīt arī augu ekstraktiem. Svarīgi, lai kopjošajā līdzeklī būtu to kombinācija, no kuras katrs darbojas ar noteiktu mērķi, veicinot cits cita iedarbību.

* Pēdējā laikā iecienīti krēmi ar botulīna efektu, kas satur sintētiskus peptīdus, kuriem līdzīgi ir čūsku indē. Tie darbojas, atslābinot sejas muskulatūru un tādējādi uzlabojot sejas ovālu.

* Profilaksei noderēs sejas masāža kursa veidā, taču tā nav piemērota jebkuram. Piemēram, ja ir paplašināti kapilāri, uzlabojoties asinsritei, problēma var saasināties vēl vairāk.

 

10 iedarbīgākās procedūras ādas atjaunināšanai

1. Ārstnieciski atjaunojošais pīlings. Ar dažādām skābēm iedarbojoties gan uz ādas virsējo, gan dziļo slāni, uzlabo tās struktūru un vielmaiņu, tādējādi sagatavojot pamatu citu procedūru veikšanai. Nepieciešams 5–6 reižu kurss. Pīlingu var izdarīt ik pēc 2 nedēļām.

2. Intensīvi pulsējošas gaismas jeb fotoatjaunošanas procedūra. Darbojas gan pret saules veicinātu, gan ģenētiski izraisītu novecošanos, mazina pigmentāciju, sašaurina kapilārus, veicina ādas dziļākā slāņa atjaunošanos. Veic 5–6 procedūras vienreiz mēnesī.

3. Biorevitalizācija. Ādas virsējā kārtā injicē hialuronskābi, tādējādi to dziļi mitrinot.

Šo metodi var izmantot visai sejai, kā arī acu zonai, ko vēl nesen ar injekciju palīdzību nebija iespējams atjaunot tik efektīvi. Veic 2–4 procedūras ik pa divām nedēļām.

4. Mezoterapija. Ādas virsējā slānī ar smalku adatiņu ievada dažādas aktīvās vielas vai to kokteiļus. Var izdarīt katru nedēļu 8–10 reižu kursa veidā.

5. Radiofrekvence. Āda tiek uzsildīta, vienlaikus ar vakuuma palīdzību panākot savelkošu efektu un veicinot ādas atjaunošanos. Izdara 6–8 procedūras kursa veidā reizi nedēļā.

6. Frakcionētā lāzerslīpēšana. Likvidē bojātās ādas šūnas, novērš pastiprinātu pigmentāciju un rētas, sašaurina poras, izlīdzina sīkās krunciņas, padara ādu tvirtāku un veicina tās atjaunošanos. Ādas virskārta tās laikā cieš minimāli.

Atkarībā no problēmas pakāpes izdara 2–3 procedūras. Pēc tam 3–5 dienas ieteicams saudzīgs mājas režīms.

7. Frakcionētā ogļskābā lāzera procedūras. Efektivi-
tātes ziņā pielīdzināmas plastiskajai ķirurģijai. Ievērojami mazina grumbiņas, likvidē rētas, uzlabo tonusu, panāk liftinga efektu, veicina kolagēna un elastīna šķiedru atjaunošanos. Procedūras laikā, kuru izdara atsāpinot, ādā ar lāzera staru izurbj caurumiņus, tādējādi to savelkot un padarot tvirtāku. Nereti pietiek ar vienu šādu apstrādi.

Apmēram nedēļu pēc tam būs nepieciešams mājas režīms, jo āda izskatīsies zili brūngana un būs klāta ar krevelēm.

8. Hialuronskābes jeb pildvielu injekcijas.

Iespējams likvidēt ādas defektus, piemēram, aizpildīt krunkas, atjaunot lūpu un vaigu apjomu. Efekts atkarīgs no ievadītā daudzuma, tas saglabājas vienu līdz divus gadus.

Pēdējā laikā pieejama arī jauna pildvielu ievadīšanas metode, kad ādas dziļākajā slānī injicē īpašu ķīmisku vielu, lai veicinātu kolagēna un elastīna šķiedru veidošanos. Tas palīdz uzlabot un atjaunot sejas ovālu. Parasti veic vienu līdz divas procedūras gadā.

9. Botulīna toksīna injekcijas. Neaizvietojama metode mīmikas grumbu likvidēšanai uz pieres, zoda un kakla, ap acīm un zem deguna.

Injekciju veic vienu reizi, taču, ja nepieciešams, pēc pāris nedēļām procedūru atkārto. Izskata uzlabošanās atkarīga no krunku dziļuma.

10. Skābekļa jeb karboksiterapija. Ar īpaša aparāta palīdzību audiem pievada aktīvo skābekli – daudz lielākā koncentrācijā, nekā to iespējams gūt, pastaigājoties priežu mežā vai gar jūru. Procedūra veicama 5–10 reizes.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.