×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Laidzes un Limbažu profesionālās skolas pievienos Rīgas valsts tehnikumam

metinat_leta

Laidzes profesionālā vidusskola un Limbažu profesionālā vidusskola no šā gada 1.septembra tiks pievienota Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošajam profesionālās izglītības kompetences centram “Rīgas valsts tehnikums”, par valdības otrdien lemto informē IZM.

Ar šo soli plānots pilnveidot mācību programmu klāstu un materiālo nodrošinājumu, kā arī potenciāli rast iespēju piesaistīt Eiropas Savienības (ES) finansējumu izglītības iestāžu attīstībai.

Kā norāda IZM, abās profesionālajās vidusskolās pēdējos gados saruka izglītojamo skaits. Laidzes profesionālajā vidusskolā 2014.gada 1.janvārī mācījās 208 izglītojamie, bet 2010.gadā – 269 audzēkņi. Savukārt Limbažu profesionālajā vidusskolā šā gada 1.janvārī mācījās 199 izglītojamie, bet 2010.gadā – 281 skolēns.

Laidzes profesionālā vidusskola 2013./2014. mācību gadā īsteno tādas izglītības programmas kā “Ēdināšanas pakalpojumi”, “Komerczinības” un “Būvdarbi”. Skola ar pašreizējo finansējumu, kā apmērs atkarīgs no izglītojamo skaita, nespēj piedāvāt citas darba tirgū pieprasītās profesionālās izglītības programmas.

Limbažu profesionāla vidusskola 2013./2014. mācību gadā īsteno šādas izglītības programmas: “Kokizstrādājumu izgatavošana”, “Būvdarbi”, “Autotransports”, “Komerczinības”. Vidusskola īsteno darba tirgum nepieciešamas izglītības programmas, taču materiāli tehnisko bāzi ir nepieciešams modernizēt.

Līdz ar pievienošanos Rīgas valsts tehnikumam abas profesionālās vidusskolas kļūs par tā mācību vietām Laidzē un Limbažos, tādējādi saglabājot pieejamību kvalitatīvai izglītībai reģionā un nodrošinot šo profesionālo vidusskolu kā tehnikuma mācību vietu attīstību. Tāpat tiks paplašināts piedāvāto profesionālās izglītības programmu, tostarp pieaugušo izglītības un tālmācības programmu, skaits un uzlabota materiāli tehniskā bāze.

Tehnikums noteikts par abu profesionālo vidusskolu funkciju, tiesību, saistību, prasību, finanšu līdzekļu, bilancē esošās mantas, lietvedības un arhīva pārņēmēju. Izglītojamie turpinās mācīties un pedagogi strādāt tajā pašā vietā Laidzē un Limbažos, kur atradīsies tehnikuma teritoriālā struktūrvienība – tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+