×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Laikmetīgā deja atgriežas Ropažos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtā Laikmetīgā dejas festivāla “Vides deja 2014” ietvaros, kas no 24. līdz 31. augustam risināsies Ropažu novadā, būs skatāmas deviņas laikmetīgās dejas izrādes pašmāju un ārvalstu dejotāju izpildījumā, vēsta rīkotāji.

Kā īpašie festivālā viesi uzstāsies čehu horeogrāfes Lenka Vagnerova dejas kompānija ar pagājušā gada labāko deju izrādi Čehijā “Riders”, kā arī norvēģu laikmetīgās dejas horeogrāfu duets Siri Jentveds un Snelle Halla ar izrādi “Far away from the buzz of business”.

“Par šī gada festivāla dejas programmas galveno vadlīniju izvēlētas cilvēciskās attiecības un cilvēciskums. Attiecības, kuras ietekmē gan bizness, profesija, darba un sadzīves rutīna, ilūzijas, stereotipi un pieņēmumi, gan gribasspēks, individuālās brīvības un komforta robežas. Kādas ir šīs attiecības un kas mūs satrauc – šīs sajūtas tiks izdzīvotas un izdejotas festivāla dejas izrādēs,” stāsta festivāla mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Lilija Lipora.

Lai arvien vairāk interesentu iepazīstinātu ar laikmetīgās dejas izpildījumu un festivāla tēmām, dejas izrādes un performances notiks ne tikai Ropažos, bet arī tuvākajos kaimiņu novados – Garkalnes novada Upesciemā, Tīnūžos, Ikšķilē, Suntažos un Inčukalnā.

Festivāla laikā būs vērojamas vairākas horeogrāfes Lilijas Liporas veidotās izrādes, tostarp “Abi”, “Būt kopā” un “Krāsas”. Laikmetīgās dejas un latviešu tautasdejas sintēze – izrāde “Būt kopā”, kas būs skatāma 27.augustā Ropažu parkā, – ir stāsts par mūsdienu Latvijas cilvēku un viņa identitāti plašajā pasaulē.

Izrāde “Krāsas”, kurā atspoguļotas cilvēciskās attiecības, par izteiksmes līdzekli izmantojot krāsas, tiks izdejota 28. augustā Upesciemā. Savukārt izrāde “Abi” būs vērojama 26. augustā Ikšķilē un 27. augustā riepu servisā Ropažos.

Horeogrāfes Olgas Žitluhinas jaunākais, kritiķu un skatītāju atzinīgi vērtētais veikums, pilna vakara laikmetīgās dejas izrāde “Ārā” tapusi, iedvesmojoties no Henrika Ibsena lugas Brands tēmām, Ropažu parkā būs skatāma 29. augustā.

Horeogrāfes un dejotājas Katrīnas Albužas izrāde “Kurp es” notiks 29.augustā Tīnūžos un 31.augustā Ropažos.

Horeogrāfes Elīnas Breices izrāde “Cik tuvu” tiks izdejota 25. augustā Suntažu pils teritorijā, kā arī 26. augustā Ropažu futbola laukumā.

Izrāde “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?” ir pētījums par Amerikāņu izcelsmes mākslinieku, dejas reformatoru Aisedoras un Raimonda Dunkanu personībām, mākslas un dejas filozofijas procesiem 20. gadsimta sākumā. Tā būs skatāma 27. augustā Inčukalna Kultūras namā, kā arī 28. augustā Zaķumuižas klubā.

Savukārt dejas izrāde “Pusvēji” ir laikmetīgās dejas horeogrāfes un dejotājas Gabijas Bīriņas diplomdarbs, kas tapis sadarbībā ar Garkalnes novada pašvaldību, dejotājiem, mūziķiem un videomāksliniekiem, pirmoreiz tiks izrādīts plašākai publikai 30.augustā Ropažu parka estrādē.

Festivāla laikā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties arī dejas meistarklasēs un performancēs profesionālu horeogrāfu un mākslinieku vadībā, kā arī vērot deju filmas, apmeklēt diskusiju un doties veloekskursijās. Ieeja visos festivāla pasākumos ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+