×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Lapsenes uzbrūk! Strauji pieaug smagu alerģijas gadījumu skaits (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Augusta pirmajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā strauji pieaudzis to pacientu skaits, kuriem bija nepieciešama mediķu palīdzība pēc lapseņu kodumiem. Kā norāda Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā šogad šo kukaiņu aktivitāte ir īpaši jūtama.

“Nedēļas laikā tie bija 13 pacienti, kas ir visai netipiski, turklāt vairāki galēji smagā stāvoklī, kad jau bija iestājies anafilaktiskais šoks – alerģisko reakciju ekstremālā forma,” norāda Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. Arī vakar palīdzību sniedzām kādai sievietei, kura bija atrasta jau bezsamaņā. Lielākā daļa no cietušajiem vēlāk stāstīja, ka bija mēģinājuši pašrocīgi iznīcināt lapseņu pūžņus, bet acīmredzot izvēlētā metode bijusi neefektīva.

Višņakovs aicina būt uzmanīgiem ne tikai tos, kuri jau zina par savām individuālajām alerģiskajām reakcijām, bet savai pašsajūtai pēc lapsenes koduma sekot līdzi ar tiem, kuri līdz šim šādas reakcijas nav novērojuši: “Viena no pirmajām redzamajām pazīmēm ir pietūkums, arī nātrene – sārti izsitumi koduma vietā vai citās ķermeņa daļās. Nekādi tālāki simptomi varētu arī nebūt, tomēr dzīvībai bīstams ir tas, ja alerģija strauji progresē, sākas mēles, lūpu tūska, traucējot elpošanu.”

Diemžēl joprojām līdz ar nopietniem medicīniskiem gadījumiem slimnīcas personālam daudz resursi ir jātērē tiem, kuri šeit tiek ievesti ar tipisku alkohola intoksikāciju pēc pārdzeršanās. Pirmās augusta nedēļas laikā tādi bija 82 gadījumi (neieskaitot tos, kuri bija guvuši traumas un kuriem bija konstatēta alkohola klātbūtne organismā), jeb katru dienu vairāk nekā 10 cilvēki. Ārsti atgādina, ka alkohola lietošana īpaši karstā laikā izraisa smagu organisma atūdeņošanos, kas var beigties ar nāvi.

Kopumā no 1. – 7. augustam Rīgas Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā medicīniskā palīdzība tika sniegta 1423 pacientiem, no tiem 13 smagu politraumu gadījumā. Atskatoties uz aizvadīto mēnesi, kopumā jūlijā pēc palīdzības vērsās turpat 6500 pacienti, no kuriem 1106 gadījumi ir klasificēti kā kritiski. Ar dažādām traumām mēneša laikā bija vērsušies 1013 cilvēki, 88 pacienti specializētai palīdzībai bija pārvesti no praktiski visām rajonu slimnīcām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labi ķerās lapsenes uz mušpapīra,tikai vēl jāuzsmērē medus.

Draugiem Facebook Twitter Google+