Latvijā
Sabiedrība

Lasiet “Latvijas Biznesu”!1


“Latvijas Avīzes” galvenās redaktores pirmais vietnieks Ivars Bušmanis (no kreisās) un pielikuma “Latvijas Bizness” redaktors Olafs Zvejnieks gan uzņēmējus, gan citus interesentus aicina lasīt jauno izdevumu.
“Latvijas Avīzes” galvenās redaktores pirmais vietnieks Ivars Bušmanis (no kreisās) un pielikuma “Latvijas Bizness” redaktors Olafs Zvejnieks gan uzņēmējus, gan citus interesentus aicina lasīt jauno izdevumu.
Foto – Karīna Miezāa

Šodien sāk iznākt “Latvijas Avīzes” pielikums “Latvijas Bizness”. Turpmāk tas iznāks otrdienās uz astoņām lappusēm. “Laiks mainīt domāšanu par Latviju kā lētā darbaspēka valsti par mūsu zemi kā viedvalsti, kas orientētos no līdzekļu pārdales uz augstas pievienotās vērtības radīšanu,” uzskata “LA” galvenās redaktores pirmais vietnieks Ivars Bušmanis, kura auklējums ir šis pielikums.

“Latvijai nepieciešams kvalitatīvs ekonomisks lēciens – uz inovācijām, eksportu un modernizāciju. Lai gan nepieciešama arī valsts iesaiste, tomēr galvenie šī lēciena nodrošinātāji būs uzņēmēji. Viņu balss ir jāsadzird. Tieši tā arī ir “Latvijas Avīzes” pielikuma “Latvijas Bizness” misija – ļaut šo balsi sadzirdēt – skaļi un skaidri,” pirmajā numurā apliecina pielikuma redaktors Olafs Zvejnieks.

Cienījamie “LA” lasītāji, vēršam jūsu uzmanību, ka, sākot ar šo nedēļu, “LA” pielikums “Kultūrzīmes” turpmāk iznāks trešdienās.

Pirmajā pielikuma “Latvijas Bizness” numurā lasāma intervija ar “Latvijas Mobilā telefona” prezidentu Juri Bindi par to, kā VEF rajonu grasās pārvērst par Latvijas inovāciju un tehnoloģiju kvartālu.

Rubrikā “Tendences” – par to, ka lielākā daļa aizbraucēju nezina, ka Latvijā algas pēdējos astoņos gados ir pieaugušas un 70% darba devēju katastrofāli trūkst darba roku.

Viens no rakstiem veltīts uzņēmīgam vidzemniekam Ritvaram Točam no Madonas novada Barkavas, kuram izdevies iegūt dziju no dažādām koku sugām – ozola, liepas, pīlādža, gobas un daudziem citiem. Vai Latvija kļūs par pirmo valsti, kur ražo ekodziju no ķīmiski neapstrādātas koksnes šķiedras?

Jaunajā rubrikā “Robežpārkāpējs” tas stāstīs par veiksmīgo “Krassky” biznesu – kā Latvijas interjera dizaineri sekmīgi iekaro pozīcijas metropolēs – Maskavā un Londonā. Gaidot jauno apkures sezonu, pielikuma veidotāji pēta gāzes krātuvi Inčukalnā, kura šobrīd aizpildīta vien par trešdaļu. Vai pietiks gāzes ziemai, un vai nepaaugstināsies tās tarifi nākotnē?

Sākoties jaunajam mācību gadam, pielikuma veidotāji pēta notiekošo mācību grāmatu izdošanā, kas šobrīd ir “pamirusi” ne tikai izglītības satura reformu dēļ, gaidot jaunu, kompetencēs balstītu izglītību, bet arī dēļ skolēnu skaita samazināšanās un vispārējas digitalizācijas.

Pielikumu bez maksas saņems visi “Latvijas Avīzes” abonenti, kā arī tie, kuri laikrakstu iegādāsies veikalos vai kioskos. Laikraksta cena mazumtirdzniecībā ir 98 centi.

Laikrakstu var lasīt arī elektroniski portālā www.la.lv, tad viena numura cena ir 40 centi.

Laikrakstu “Latvijas Avīze” izdod AS “Latvijas Mediji”, un tas ir visvairāk pirktais un abonētais dienas laikraksts Latvijā.

LA.lv