×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

Latvijā astoto reizi atzīmēs Zemes stundu

Foto-LETAFoto-LETA

Dzelzceļa tilts, kuram akcijas "Zemes stunda" laikā tika izslēgts apgaismojums.

Visā pasaulē šovakar no plkst.20.30 līdz 21.30 astoto reizi tiks atzīmēta Zemes stunda, aģentūru LETA informēja Pasaules dabas fondā.

Zemes stundā simboliski tiks izslēgti Vanšu tilta prožektori, aptuveni 30-35% ielu apgaismojuma Rīgas pilsētā, Nacionālās Bibliotēkas ēkas apgaismojums, Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra fasāžu apgaismojums, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes ēku fasāžu apgaismojums.

Plkst.19.30 koris “Juventus” sadarbībā ar Pasaules dabas fondu aicinās uz “Pavasara nakts koncertu”, kas atkārtoti notiks Zemes stundas gaisotnē, šogad – kopā ar “Sinfonietta Rīga”.

Arī citur Rīgā notiks ar Zemes stundu saistīti pasākumi. No plkst.20 “DAD Cafe”, kas atrodas Miera ielā 17, aicinās uz īpašu Zemes stundas koncertu “Step&Music Improvised Session”, kurā piedalīsies Annija Ķesele no stepa grupas “Soul Tap”. Koncertā uzstāsies vijolniece un dziedātāja Nikita Semjonova, kura šoreiz dziedās, pianists Matīss Repsis, flautiste Ieva Supjeva, basists Andris Jeziks un perkusionists Ingus Tazāns.

Plkst.20.30 restorāns “Dārzs” aicinās uz dārza svētkiem sveču gaismā un klaviermūzikas pavadījumā, savukārt “Radisson Blu” viesnīcu restorāni Rīgā iesaistīsies Zemes stundā, aicinot uz vakariņām sveču gaismā.

Zemes stundas akcijā piedalīsies kopumā 38 Latvijas novadi un pilsētas.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad iedzīvotāji šajā laikā ir aicināti izslēgt apgaismes objektus.

Pasaules dabas fonds atgādina, ka Zemes stunda nav elektroenerģijas taupīšana tikai vienu stundu, bet gan uzmanības pievēršana klimata pārmaiņām, un ikviens ir atbildīgs par to. Šī akcija mudina iedzīvotājus katru dienu rīkoties atbildīgāk pret vidi, saudzēt resursus un rūpēties par vides ilgtspēju.

Zemes stundas laikā akcijas organizatori aicina iespēju robežās pašvaldības un uzņēmumus izslēgt fasādes apgaismojumus labi pamanāmām un pazīstamām ēkām vai objektiem, vienlaikus gan neradot riskus iedzīvotāju drošībai.

Tradicionāli Zemes stundas laikā izdziest simbolisku ēku un objektu apgaismojums. Šogad izdzisīs debesskrāpis “Empire State Building”, Tauera tilts Londonā, Edinburgas pils, Brandenburgas vārti, Eifeļa tornis, Kremlis un Sarkanais laukums Maskavā, Eiropu un Āziju savienojošais Bosfora tilts, pasaules augstākā celtne “Burj Khalifa”, viesnīca “Marina Bay Sands” Singapūrā un vēl daudzi citi.

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās sestdienas vakarā, laikā no plkst.20.30 līdz 21.30 pēc vietējā laika. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi un organizācijas ir aicināti simboliski izslēgt elektrību uz vienu stundu, tādējādi paužot atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.7
Alūksne +16.7
Daugavpils +16
Saldus +15.1
Liepāja +13.7
Jelgava +15.5
Ventspils +15.4
Limbaži +15
Madona +16.8
Rēzekne +16.2
Draugiem Facebook Twitter Google+