×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Latvija lūgs Nepālu piešķirt gaisa transportu ceļotāju evakuēšanai (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas un Polijas vēstniecības lūgs Nepālu nodrošināt gaisa transportu, lai no Namčes bazāra evakuētu tur esošos valstspiederīgos, starp kuriem ir arī seši Latvijas tūristi, pavēstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Šodien pēc Latvijas vēstniecības Indijā iniciatīvas notika kārtējā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu konsulāro amatpersonu sanāksme, lai koordinētu atbalsta sniegšanu ES pilsoņiem Nepālā. Gaisa transporta palīdzība tiks lūgta, lai ES pilsoņus, tajā skaitā alpīnistus, nogādātu uz Namčes bazāra tuvāko lidostu Luklu. Tas gan varētu prasīt vairākas dienas, jo patlaban galvenā uzmanība ir pievērsta neatliekamās palīdzības sniegšanai ievainotajiem.

Ja Latvijas ceļotāji vēlas no šīs vietas izkļūt ātrāk, viņiem pašiem ir jāsedz transporta izmaksas, izmantojot vietējos pakalpojuma sniedzējus, norādīja Lasis. Ja nepieciešams, transporta izdevumu segšanai ir iespējams saņemt valstij atmaksājamus finanšu līdzekļus.

Ārlietu ministrija turpina uzturēt sakarus ar Namčes bazārā esošajiem sešiem Latvijas ceļotājiem un uzsver, ka viņiem briesmas nedraud – viņi ir drošībā, ir pieejama pārtika un dzēriens. Saziņa notiekot nepārtraukti, arī ar šīs grupas brauciena organizētāju no uzņēmuma “Virsotne.lv”.

Saskaņā ar Latvijas vēstniecības Indijā rīcībā esošo informāciju, ko sniegušas Nepālas institūcijas, Namčes bazārs atrodas ne vairāk kā divu dienu gājiena attālumā no Luklas lidostas, atkarībā no kāpēju fiziskās kondīcijas. Luklas lidostā var nākties gaidīt vairākas dienas, jo šī lidosta tiek uzskatīta par vienu no pasaules bīstamākajām lidostām straujo laika apstākļu maiņas dēļ. Arī normālos apstākļos lidosta ne vienmēr ir sasniedzama ar lidmašīnu, tomēr tur kursē gandrīz regulāra helikopteru satiksme, informēja Lasis.

Jau ziņots, ka vakar mediji ziņoja par sešu Latvijas iedzīvotāju grupu, kuri nevar izbraukt no Nepālas un tika veltīti pārmetumi Ārlietu ministrijai, ka tā atsakoties palīdzēt zemestrīces rajonā nonākušajiem. Ministrija gan šos pārmetumus noraidīja, uzsverot, ka tiek meklēti risinājumi, kā iespēju robežās palīdzēt Latvijas valstspiederīgajiem. Ministrija gan atgādina, ka patlaban prioritāte ir palīdzības sniegšana zemestrīcē smagi cietušajiem.

Nepālā zemestrīces brīdī atradās vairāk nekā 40 Latvijas iedzīvotāji, no kuriem daļa jau ir atgriezusies Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Evakuēt vajag tikai pilsoņus, nevis tur kautkādus nelegāļus — “valstspiederīgos”.

Draugiem Facebook Twitter Google+