Foto – LETA

Latvijā mītošajiem stārķiem nedraud kļūšana par “pilsētniekiem” 0

Kamēr citās Eiropas valstīs, kur ziemas nav tik bargas, liela daļa stārķu kļuvuši no lauciniekiem par pilsētās dzīvojošiem putniem, Latvijā pagaidām šāda tendence nav novērota.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
Lasīt citas ziņas

Bioloģe, stārķu uzskaites projekta vadītāja Māra Janaus stāstīja, ka pie mums stārķu pārcelšanās uz lielpilsētām pagaidām nav tipiska parādība. Getliņu atkritumu izgāztuvē vasarās varot manīt pārdesmit stārķus.

Tomēr Latvijā vēl neesot kā, piemēram, Spānijā, kur lielajās izgāztuvēs var redzēt tūkstošiem stārķu, kas šīs vietas ir izvēlējušies par barošanās avotu. Turklāt stārķi tajās vairs neuzturas tikai vasarās – barības tur ir tik daudz, ka šie putni pat izvēlas tur palikt pa ziemu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums stārķi tomēr vairāk ir laucinieki. Piemēram, Skrīveros, ir 100 stārķu ligzdas uz 100 kvadrātkilometriem,” minēja bioloģe.

Jau ziņots, ka 2014.gada 7.Starptautiskās balto stārķu ligzdu uzskaites projekta laikā iedzīvotāji ziņojuši par vairāk nekā 7000 ligzdām un par vairāk nekā 9500 balto stārķu novērojumiem. Kā liecina novērojumu karte, visvairāk stārķu ligzdu ir ārpus pilsētām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.