×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. maijs, 2012
Drukāt

Latvijā nākamnedēļ ieradīsies starptautiskie aizdevēji

svf

Pirmdien, 7.maijā, Latvijā sāksies starptautisko aizdevēju pēcprogrammas uzraudzības misija, pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļā.

Misijas laikā Rīgā ieradīsies Eiropas Komisijas (EK) un Starptautiskā valūtas fonda (SVF) pārstāvji. Tā ilgs līdz 16.maijam.

FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis iepriekš sacīja, ka aizdevēji vērtēs Latvijas Konverģences programmu, kā arī saistību izpildi, ko paredz parakstītā Nodomu vēstule ar SVF un Saprašanās memorands ar EK.

Jarockis piebilda, ka pēcuzraudzības misijas īpaši neatšķirsies no tā, kā tās norisinājās iepriekš – programmas laikā. Galvenās lietas, par kurām interesēsies mūsu partneri, būs strukturālo kritēriju izpilde, atzina FM pārstāvis.

Jau vēstīts, ka Latvija starptautiskā aizdevuma programmu pabeidza pērn 22.decembrī. SVF pārstāvis Latvijā Deivids Mūrs (David Moore) iepriekš pastāstīja, ka SVF parasti veic pēcprogrammas uzraudzību, kad tās dalībvalsts aizņēmums pārsniedz 200% no kvotas. SVF kopējais aizdevums Latvijai ir 1,7 miljardi eiro jeb 1,2 miljardi latu. Viņš paskaidroja, ka kopumā pēcprogrammas uzraudzība ietver ziņojumu SVF valdei divas reizes gadā.

2008.gada beigās Latvija panāca vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par 7,5 miljardu eiro aizdevuma saņemšanu. Latvija no plānotā kopējā aizdevuma saņēmusi 4,4 miljardus eiro, no kuriem apmēram 49% izlietoti valsts budžeta deficīta un valsts budžeta aizdevuma finansēšanai, 38,5% izlietoti valsts parāda atmaksai, bet apmēram 10% izmantoti finanšu sektora stabilitātei, kā arī 2,5% ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas atbalsts “Parex bankai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+