×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Latvija neplāno rīkot “melno sarakstu karu” ar Krieviju

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija patur tiesības iekļaut valstij nevēlamo personu sarakstā ārvalstniekus, par kuru pretvalstiskajām aktivitātēm būs saņemta pamatota informācija no drošības iestādēm, taču neplāno sākt “melno sarakstu karu” ar Krieviju, trešdien intervijā Latvijas Radio teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, komentējot Krievijas Ārlietu ministrijas nule pieņemto lēmumu atteikt vīzu Latvijas Ārpolitikas institūta direktoram Andrim Sprūdam.

“Mēs nesāksim rīkot melno sarakstu karu, bet ja mūsu rīcībā no valsts drošības iestādēm būs informācija par jebkuru citu valstu pilsoņu [nelikumīgām] aktivitātēm, Latvijas valsts neapšaubāmi patur sev tiesības aizsargāt savu suverenitāti ar tiem līdzekļiem, kas ir mūsu rīcībā, ieskaitot arī šo. Bet mēs to darīsim tikai tad, kad būs pamatota informācija, nevis tikai tāpēc, lai izvērstu kaut kāda veida propagandas vai politisku karadarbību,” teica Rinkēvičs.

Ministrs norādīja – ja Latvijas lēmums iekļaut melnajā sarakstā atsevišķus Krievijas pilsoņus, tas bijis balstīts uz konkrētiem faktiem un informāciju no drošības iestādēm, tostarp par viņu rīcību, kas bija vērsta uz valsts teritoriālās integritātes graušanu, konkrēti Latgalē.

“Taču attiecībā uz Sprūda kungu mēs redzam vienkārši atriebību,” sacīja Rinkēvičs, piebilstot, ka katrai valstij, protams, ir tiesības izlemt, ko ielaist ielaist savā valstī un ko nē.

Viņš arī atzina, ka vīzas atteikums Sprūdam nav pirmā reize, kad Latvijas akadēmiķiem rodas problēmas ar ieceļošanas dokumentiem Krievijā. “Tas nav patīkams gadījums, bet tas nav unikāls gadījums,” teica ministrs.

Jau vēstīts, ka, atbildot uz Latvijas Ārlietu ministrijas lēmumu šogad augustā Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļaut bijušo Krievijas aģentūras “Regnum” vadītāju un kādreizējo prezidenta Vladimira Putina pārvaldes vadītāju Modestu Koļerovu un par Baltijas valstīm atbildīgo “Regnum” portāla redaktoru Igoru Pavlovski, Krievijas Ārlietu ministrija iekļāvusi Latvijas Ārpolitikas institūta direktoru Andri Sprūdu to personu sarakstā, kurām ir liegta ieceļošana Krievijā.

Šādu apstiprinājumu Latvijas Ārlietu ministrija saņēmusi no Krievijas Ārlietu ministrijas. Krievijas puse ir apliecinājusi, ka minētais lēmums saistīts ar Koļerova un Pavlovska pasludināšanu par Latvijai nevēlamām personām, sacīts Ārlietu ministrijas (ĀM) paziņojumā presei.

Koļerovs un Pavlovskis tika iekļauti Latvijai nevēlamo personu sarakstā šogad augustā, balstoties uz Latvijas kompetentu iestāžu sniegto informāciju par Latvijā slēptā veidā īstenotajām aktivitātēm, kas vērstas pret Latvijas drošības interesēm, tostarp teritoriālo vienotību un valsts ekonomisko drošību, atgādināja ĀM.

Ministrija norādīja, ka šāds Krievijas solis izsauc dziļu nožēlu un lēmums ir neadekvāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+