Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
25. septembris, 2013
Drukāt

Latvijā radīta briežu baurošanas aplikācija

Foto: LETAFoto: LETA

Dambriedis Ogres rajona Birzgales pagasta brīvdienu mājas "Saulītes" briežu dārzā.

Lai aicinātu pasaules lielākā sociālā tīkla “Facebook” lietotājus iepazīt Latviju, valsts oficiālā “Facebook” lapa “If you like Latvia, Latvia likes you” piedāvā aplikāciju, kas atklās vienu no interesantākajiem notikumiem Latvijas dabā – staltbriežu riestu jeb bauri -, aģentūru LETA informēja Latvijas Institūta (LI) sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Kārlis Pots.

Aplikācijas “Roar your love” (“Izbauro savu mīlestību”) filmēšana tika veikta Kokneses novada Iršu pagasta briežu dārzā “Zemitāni”, un tās mērķis ir ne tikai parādīt cilvēkiem briežu baura fenomenu, ko šobrīd iespējams dzirdēt Latvijas mežos, bet vienlaikus pastāstīt par Latvijas dabu kopumā un ieinteresēt dabas entuziastus apmeklēt Latviju.

Katrs “Facebook” lietotājs tiks iepazīstināts ar dažādiem bauru veidiem, sākot no jauna briežu pusaudža dziesmas līdz daudzas ziemas pieredzējuša brieža bravurīgajai aurošanai. Izmantojot mikrofonu, kas iebūvēts vai nu austiņās, vai datorā, cilvēka uzdevums ir sacensties baurošanā ar īstu, Latvijas mežos dzīvojošu staltbriedi un noskaidrot, kāda brieža sniegumam līdzvērtīgas paša radītās skaņas.

“Nudien esam priecīgi, ka jau tā atraktīvajiem risinājumiem Latvijas oficiālajā “Facebook” lapā pievienojas pavisam skaļš un ārkārtīgi interesants projekts. Latvijai ir būtiski stāstīt par sevi neierastā un aizraujošā veidā, jo tikai tā varam panākt, ka valsts vārds pasaulē izskan pozitīvi un tālu,” stāsta LI direktore Karina Pētersone.

Viņa arī piebilst, ka tuvākajā nākotnē “If you like Latvia, Latvia likes you” gaidāmai jauni, interaktīvi risinājumi, kas par Latviju stāstīs no citiem aspektiem, bet patlaban, sākoties baurim, svarīgi noķert īpašo atmosfēru, kas valda Latvijas dabā, un mēģināt to nodot arī pārējai pasaulei.

Aplikācijas idejas autors Edijs Majors uzskata, ka šis ir lielisks veids, kā cilvēki var sasaukties un kļūt tuvāki ar Latvijas dabu, neatkarīgi no vietas, kurā tie atrodas. Turklāt šāds “attālināts” risinājums ir daudz tīkamāks pašiem briežiem – arī mums nepatiktu, ja pašu romantiskā gaisotnē radītās skaņas pēkšņi sāktu atdarināt kāds skatītājs no malas, kas klusi iezadzies guļamistabā.

Izmaksas par aplikācijas izstrādi sedza privātās partnerības, un valsts finansējums tajā netika piesaistīts.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+