Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
17. februāris, 2014
Drukāt

Uldis Leiterts: Latvija uz kartes iezīmēta kā attīstīta IT valsts


Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Ceturtdien Infogr.am divu gadu jubilejā paziņojām par investīciju darījumu 1,34 miljonu eiro apmērā, ar kuru turpināsim nostiprināt savas līderpozīcijas datu vizualizācijas tirgū. Šis ir lielākais publiski zināmais start-up finansējums Latvijas vēsturē.

Mēs izskatījām ap 50 investīciju fondus, no kuriem kā piemērotākās izvēlējāmies ārvalstu investīciju kompānijas “Point Nine Capital” (Berlīne), “Connect Ventures” (Londona) un “HackFwd” (Hamburga). To vērtēju kā Rietumeiropas kompāniju uzticības balsojumu Latvijai, kur tehnoloģiju uzņēmumi ir ar milzīgu potenciālu un kur tiem var uzticēties.

Tehniski tas nozīmē, ka šie uzņēmumi iegulda līdzekļus “Infogram” kapitālā, iegūstot īpašumā nelielu daļu uzņēmuma. Investīciju kompāniju mērķis pēc kāda laika, piemēram, desmit gadiem, savas daļas izdevīgi pārdot. Ap 60% kapitāldaļu joprojām paliek dibinātāju un darbinieku rīcībā.

Riska kapitāli start-up kompānijām ir standarta atbalsta procedūra jauniem augošiem uzņēmumiem. Tādu savulaik saņēmuši gan “Google”, gan “Yahoo”, gan “Twitter” un citi. Arī datu vizualizācija ir strauji augoša nozare. “Infogr.am” katram skaitlim ir 25% pieaugums mēnesī, ko esošie pieci darbinieki vairs nespējam nodrošināt. Parīt varbūt jau vajadzēs divsimt darbinieku.

Ar šo finansējumu mēs varam attīstīt komandu Latvijā un Amerikā. Ar šo finansējumu mēs varam būvēt globālu produktu. Varbūt ieiesim pelēkajā zonā un kādu brīdi būsim “mīnusos” , bet mērķis ir līdz gada beigām atgriezties “plusos”.

Latvijā ir vairākas perspektīvas kompānijas. Piemēram, “Froont”, kuri būvē samērā revolucionāru rīku mājas lapu veidošanai. Ir “Faster”, kuri divu gadu laikā ir izveidojuši ļoti respektējamu grāmatu veikalu internetā. Ir “Sellfy” – digitālās pārdošanas platforma. Noteikti ir vēl citas. Zinot to, kas notiek nozarē, paredzu, ka šogad arī kāda no tām piesaistīs investīcijas.

Liela mēroga investori un fondu pārstāvji šogad uz Latviju jau brauc kā uz tehnoloģiski attīstītu valsti un domā par tālākiem neapgūtiem tirgiem kā Baltkrievija. Latvija uz kartes jau ir iezīmēta kā attīstītu tehnoloģiju valsts.

Piezvanīja Ivars Bušmanis

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+