×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Latvija viena no ES līderēm uz ceļiem bojāgājušo skaita ziņā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā pērn bijuši vieni no augstākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā (ES) ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo ziņā, liecina Eiropas Komisijas (EK) publiskotā statistika.

Starp ES dalībvalstīm Latvijai ir otrais lielākais ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits. Ceļu satiksmes negadījumos uz miljons iedzīvotājiem gājuši bojā 94 cilvēki. Tas gan ir mazāk nekā 2014. gadā, kad bojāgājušo skaits bija 106 cilvēki uz miljons iedzīvotājiem.

Sliktāki rādītāji par Latviju ir tikai Bulgārijā un Rumānijā, kur bojā gājuši 95 cilvēki uz miljons iedzīvotājiem.

ES vidējie rādītāji ir 51,5 cilvēks uz miljons iedzīvotājiem. Vismazāk bojāgājušo bija Maltā, Zviedrijā un Dānijā.

Kopumā pagājušajā gadā uz ES ceļiem dzīvību zaudēja 26 000 cilvēku, kas ir par 5500 mazāk nekā 2010. gadā. Tomēr salīdzinājumā ar 2014. gadu ES līmenī nav nekādu uzlabojumu. Turklāt EK lēš, ka satiksmes negadījumos uz ES autoceļiem 135 000 cilvēku ir guvuši smagas traumas. Sociālās izmaksas (rehabilitācija, veselības aprūpe, materiālaiskaitējums utt.) saistībā ar letālajiem ceļu satiksmes negadījumiem un gūtajām traumām tiek lēstas vismaz 100 miljardu eiro apmērā.

Par transportu atbildīgā ES komisāre Violeta Bulca sacīja: “Katrs bojāgājušais un katrs smagi ievainotais ir nelaime, kas ir jānovērš. Pēdējos gadu desmitos mēs esam guvuši iespaidīgus rezultātus, samazinot ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, bet pašreizējā stagnācija ir satraucoša. Ja Eiropa vēlas sasniegt savu mērķi līdz 2020. gadam uz pusi samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, vēl ir daudz darāmā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Autoskolu programmās jāiekļauj arī psihologa un iespējams pat teologa lekcijas.Bet piedalīšanos ceļu satiksmē kā auto vadītājam atļaut tikai pēc 21 gada sasniegšanas.Garantēju -sliktāk nekļūtu.

  2. Latvijā pat otrtik policistu netiks galā ar vājprātīgiem auto pašnāvniekiem un slepkavām uz ceļiem.Radaru izvietošana ir tukša naudas izmešana.Pie radara piebremzē,bet aiz tā atkal 140.Bet kā ārdās Rīgā!Braukšana ar atļauto ātrumu jau sāk izskatīties nepieklājīgi lēni…

Draugiem Facebook Twitter Google+