×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Latvijā viesosies Lielbritānijas karaliskās ģimenes pārstāvis – princis Edvards

Foto Reuters/ Scanpix/LETAFoto Reuters/ Scanpix/LETA

29. un 30.novembrī pirmo reizi darba vizītē Latvijā viesosies princis Edvards, Veseksas grāfs. Princis Edvards Latvijā ieradīsies, lai popularizētu sava tēva, Edinburgas hercoga prinča Filipa starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu “Award” un atzīmētu tās darbības Latvijā desmit gadu jubileju.

Veseksas grāfs ir Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un Edinburgas hercoga prinča Filipa jaunākais dēls, izglītojies Kembridžā, kur ieguvis mākslas maģistra grādu. Viņš ir virknes sporta un mākslas organizāciju patrons. Prinča Edvarda darbības galvenais fokuss ir attīstīt starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu “Award”, kuru 1956.gadā dibināja viņa tēvs Edinburgas hercogs princis Filips, balstoties uz vācu pedagoga Kurta Hāna idejām.

Šobrīd programma darbojas vairāk nekā 140 valstīs un teritorijās, tajā iesaistīti vairāki miljoni jauniešu. Latvijā programma “Award” ir aktīva no 2006.gada, tās darbību nodrošina Valsts izglītības satura centrs. Programmā var iesaistīties ikviens jaunietis vecumā no 14 līdz 24 gadiem. To veido četras pamatjomas: brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, jaunas prasmes un piedzīvojumu ceļojums. Jomu izpildes laiks atkarīgs no tā, kāda līmeņa – bronzas, sudraba vai zelta – apbalvojumu jaunietis vēlas saņemt par ieguldītajām pūlēm paša labā. Latvijā desmit gadu laikā programmā ir iesaistījušies vairāk nekā 1000 jauniešu.

Vizītes laikā Veseksas grāfs piedalīsies programmas “Award” jubilejas ceremonijā Melngalvju namā, apmeklēs Tehniskās jaunrades namu “Annas 2” un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, kā arī piedalīsies Britu tirdzniecības kameras rīkotajās vakariņās par godu “Award” desmitgadei Latvijā. Princis Edvards arī piedalīsies seminārā Latvijas izglītības un pašvaldību darbiniekiem „Lielbritānijas izglītība un ieguvumi no neformālās izglītības”, ko Lielbritānijas vēstniecība rīko Britu nedēļas ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+