Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
3. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas Banka saņēmusi balvu par Vāgneram veltīto monētu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka svinīgā ceremonijā saņēmusi apbalvojumu par 2013. gadā izlaisto komponistam Rihardam Vāgneram veltīto kolekcijas monētu, portālam LA.lv pastāstīja bankā.

Labā ziņa, ka Vāgneram veltītā monēta starptautiskajā konkursā “The Coin of the Year” (“Pasaules gada monēta”) atzīta par gada labāko sudraba monētu tika saņemta jau pērnā gada novembrī, taču balvu pasniegšanas ceremonija notika tikai pagājušajā nedēļā. Balvu saņemt bija devušies Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms un Monētu daļas vadītāja Maruta Brūkle, pastāstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Latvijas Banka šajā konkursā piedalās regulāri un ar labiem panākumiem. Nozīmīgākais no tiem – 2010. gadā par labāko zelta monētu un “Pasaules gada monētu” tika atzīta zeltā kaltā “Latvijas monēta”. Kopš 2000. gada balvas dažādās nominācijās guvušas arī monētas “Millennium”, “Liktenis”, “Brīvības cīņas” un “Miglā asaro logs”.

Vāgneram veltītā sudraba kolekcijas monēta tika izlaista 2013. gada jūnijā kā veltījums pasaulslavenā vācu komponista 200 gadu jubilejai. Šī monēta ir arī piemiņa Vāgnera rosīgajam Rīgas periodam, kad viņš sāka savas pirmās nozīmīgākās operas “Rienci” komponēšanu.

Monētas grafisko dizainu veidojuši Aigars Ozoliņš (aversu) un Ivo Grundulis (reversu), bet ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Monēta kalta Nīderlandes Karaliskajā kaltuvē.

Latvijas Banka kopš 1995. gada izlaidusi 98 lata jubilejas un piemiņas monētas un piecas eiro monētas, ko saskaņā ar vienoto Eiropas metodoloģiju saucam par kolekcijas monētām. To veidošanā piedalījušies vairāk nekā 40 Latvijas mākslinieku.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+