Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
3. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas Banka saņēmusi balvu par Vāgneram veltīto monētu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka svinīgā ceremonijā saņēmusi apbalvojumu par 2013. gadā izlaisto komponistam Rihardam Vāgneram veltīto kolekcijas monētu, portālam LA.lv pastāstīja bankā.

Labā ziņa, ka Vāgneram veltītā monēta starptautiskajā konkursā “The Coin of the Year” (“Pasaules gada monēta”) atzīta par gada labāko sudraba monētu tika saņemta jau pērnā gada novembrī, taču balvu pasniegšanas ceremonija notika tikai pagājušajā nedēļā. Balvu saņemt bija devušies Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms un Monētu daļas vadītāja Maruta Brūkle, pastāstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Latvijas Banka šajā konkursā piedalās regulāri un ar labiem panākumiem. Nozīmīgākais no tiem – 2010. gadā par labāko zelta monētu un “Pasaules gada monētu” tika atzīta zeltā kaltā “Latvijas monēta”. Kopš 2000. gada balvas dažādās nominācijās guvušas arī monētas “Millennium”, “Liktenis”, “Brīvības cīņas” un “Miglā asaro logs”.

Vāgneram veltītā sudraba kolekcijas monēta tika izlaista 2013. gada jūnijā kā veltījums pasaulslavenā vācu komponista 200 gadu jubilejai. Šī monēta ir arī piemiņa Vāgnera rosīgajam Rīgas periodam, kad viņš sāka savas pirmās nozīmīgākās operas “Rienci” komponēšanu.

Monētas grafisko dizainu veidojuši Aigars Ozoliņš (aversu) un Ivo Grundulis (reversu), bet ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Monēta kalta Nīderlandes Karaliskajā kaltuvē.

Latvijas Banka kopš 1995. gada izlaidusi 98 lata jubilejas un piemiņas monētas un piecas eiro monētas, ko saskaņā ar vienoto Eiropas metodoloģiju saucam par kolekcijas monētām. To veidošanā piedalījušies vairāk nekā 40 Latvijas mākslinieku.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+