Latvijas enduro izlasei astotā vieta Eiropas Nāciju kausā 0

Latvijas enduro izlase nedēļas nogalē Čehijā izcīnījusi astoto vietu Eiropas čempionāta ceturtajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Nāciju kauss.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Nāciju kausa ietvaros tika ņemti vērā trīs labāko valsts sportistu rezultāti. Latviju šajā ieskaitē pārstāvēja Edgars Siliņš, Lauris Ērmanis, Kristaps Bajārs un Kristiāns Evarsons.

Nāciju kausa ieskaitē Latvija apsteidza vienīgi Austriju, bet par čempioni kļuva Lielbritānija.

Aizvadītajās sacensībās E2 klasē 12.vietu ieņēma Bajārs, bet Ērmanis bija astotais E3 klasē. Savukārt junioriem apvienotajā E2/E3 klasē 11.vietā ierindojās Siliņš.

Tikmēr kopējā ieskaitē Siliņš ieņēma 50.vietu, Ērmanis un Bajārs palika attiecīgi 66. un 69.pozīcijā, bet Evarsons nefinišēja.

Enduro sacensību pamatprincips ir apvidus šķērsošana ar motociklu bezceļa vai slikta ceļa apstākļos. Vērtēšanas principi ir analoģiski autorallijam, tikai ātrumposmu vietā ir ātruma testi. Sportisti nebrauc pēc leģendas – trase ir iezīmēta ar speciālām zīmēm. Uzvar tas, kurš distanci veic visātrāk. Katrā posmā ir noteikts gan minimālais, gan maksimālais kontrollaiks. Ja kontrollaiks netiek ievērots tiek ieskaitīti soda punkti – viens par katru minūti.

Enduro sacensībās sportists nedrīkst saņemt palīdzību no malas – mehāniķiem ir tiesības tikai nolikt instrumentus blakus motociklam un sniegt sportistam mutisku konsultāciju. Sacensību laikā sportists nedrīkst mainīt vairākas motocikla detaļas – rāmi, riteņus, motoru, izpūtēju un priekšējo numura plāksni, šis detaļas tiek speciāli marķētas un pārbaudītas distances laikā. Katras dienas izskaņā sportistam tiek dotas 15 minūtes tehnikas sagatavošanai, pēc kurām motocikls jānovieto slēgtajā parkā, lai nākamajā dienā atkal dotos trasē.

Enduro sacensības notiek divas dienas. Distance ir ne mazāk kā 250 kilometrus gara. Viena apļa garums ir ap 80 kilometriem, ar vidēji 3-4 kontrolpunktiem un speciālajiem testiem.