×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Latvijas kinokompānija plāno uzņemt filmu par Hodorkovski

hodorkovskis

Latvijas kinokompānija “Forma Pro Films” plāno uzņemt mākslas filmu par notiesāto bijušo Krievijas naftas giganta “Jukos” vadītāju Mihailu Hodorkovski.

“”Forma Pro Films” filmēšanas grupas dalībnieki sev noteikuši uzdevumu būt maksimāli objektīviem, reālistiskiem un bezkaislīgiem. Šī filma nekādā gadījumā nav mēģinājums veidot Hodorkovska sabiedriskās attiecības, uzņemt filmu par vai pret viņu, parādīt viņu no sliktās vai labās puses. Projekta autorus drīzāk virza vēlme no malas parādīt vienu no simtgades neviennozīmīgajām personībām,” teikts projekta organizatoru Maskavas plašsaziņas līdzekļiem izplatītajā paziņojumā.

Tajā norādīts, ka filmēšanas grupa vēlas radīt filmu, kas veidota no tūkstoš atsevišķām domām par vienu cilvēku. Filmas autori idejas par Hodorkovski apkopos šim projektam speciāli izveidotā portālā “Mikhail.org”, kur jau var aplūkot filmas pirmos reklāmkadrus.

“Filmu finansēt kompānija gatavojas gan tradicionālos veidos – privātie investori, izplatīšanas tiesību iepriekšpārdošana un sponsori –, gan mazāk tradicionālos – piesaistot sabiedriskos līdzekļus internetā, tostarp ļaujot iespēju katram, kas to vēlas, iegādāties projekta produkciju vai investēt kā privātpersonai,” sacīts “Forma Pro Films” paziņojumā.

Nesen dokumentālo filmu par Hodorkovski uzņēmis vācu režisors Kirils Tuši.

Hodorkovskim un kādreizējam finanšu grupas “Menatep” vadītājam un “Jukos” akcionāram Platonam Ļebedevam 2003.gadā tika piespriests pirmais cietumsods, bet 2010.gada decembrī tika nolasīts arī otrs notiesājošais spriedums.

Maskavas Hamovņiku rajona tiesa abiem apsūdzētajiem 2010.gada nogalē piesprieda 14 gadu ieslodzījumu, kas tiks skaitīts, sākot no viņu aizturēšanas brīža. Izskatot apelāciju, ieslodzījuma termiņš tika samazināts līdz 13 gadiem un līdz ar to viņiem būs jāatrodas cietumā līdz 2016.gadam.

Hodorkovskis un Ļebedevs tika aizturēti 2003.gadā, līdz ar to tas tiek uzskatīts gan par pirmā, gan otrā ieslodzījuma termiņa sākumu.

Tiesa atzinusi abus apsūdzētos par vainīgiem “Jukos” meitassabiedrību akciju un kompānijas iegūtās naftas piesavināšanā, kā arī šādi gūto ienākumu legalizēšanā.

Par šo tiesas procesu bažas pauduši vairāku Rietumvalstu līderi. Viņi apšauba procesa caurredzamību un to, vai Krievijas tiesa nemēģina apsūdzētos divreiz notiesāt par vienu un to pašu pārkāpumu, kas ir pretrunā ar starptautiskajiem cilvēktiesību aktiem. Turklāt Rietumu līderi izteikušies, ka šis process grauj Krievijas starptautisko reputāciju un apdraud tās modernizācijas centienus.

Hodorkovskis uzsver, ka ir politiskas vajāšanas upuris un notiesāts tāpēc, ka kritizējis bijušo Krievijas prezidentu un tagadējo premjerministru Vladimiru Putinu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+