×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas krievi atbalsta Putinu. Ko nu? (115)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pozitīvi vērtē 60,2 procenti Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju. To parāda pētījumu centra SKDS veiktā aptauja, kuru pasūtījis Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes birojs.

Pētījums veikts, visā Latvijā aptaujājot 1000 dažādu tautību respondentus. Pētījums liecina, ka tikai 20,1 procents krievvalodīgo Putina darbību vērtē negatīvi, tomēr, salīdzinot ar 2014. gada augustā veikto aptauju, to krievvalodīgo skaits, kuri Putina darbību vērtē pozitīvi, krities par 6,2 procentiem. Putina darbību pozitīvi vērtē tikai 12,1 procents latviešu valodā runājošo respondentu, bet 73,6 procenti latviski runājošo to novērtējuši kā negatīvu. Pētījumā atklājies, ka vislielākais Putina darbību atbalstošais krievvalodīgo skaits ir pirmspensijas un pensijas vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem, tomēr liels (61,8%) Putina atbalstītāju skaits ir arī starp krievvalodīgajiem jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Lielākais Putina atbalstītāju skaits ir Latgalē. Ko nozīmē šis “atbalsts”?

SKDS sociāli politisko pētījumu projektu direktore Ieva Strode saka: “Reti kura Latvijas politiķa darbs tiek novērtēts tik augstu. No Latvijas politiķiem vienīgi Nils Ušakovs šajā pētījumā izpelnījies 83 procentu lielu atbalstu starp Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem.” Pētījums neesot bijis par Putinu, cilvēkiem jautāts, kā viņi vērtē dažādu politiķu darbību – tajā pieminēti kopumā 20 politiķi – gan no Latvijas, gan arī Putins. Kā atzīst I. Strode, pētījuma pasūtītājas S. Kalnietes mērķis bijis noskaidrot, kāda ir Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Putinu. Par to, ko pētījuma rezultāti nozīmē Latvijas drošībai, pētniece nekomentēja, aizbildinoties ar pētnieka neitralitāti, un aicināja šos jautājumus uzdot pasūtītājam.

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete gan saka, ka ir priecīga, ka atbalsts Putinam starp Latvijas krievvalodīgajiem ir mazinājies par 6,2 procentiem. “Pētījumus pasūtu, jo man ir svarīgi, kā Latvijā attīstās sabiedriskā doma. Šobrīd 
Latvijas krievvalodīgos lielākoties ietekmē Krievijas propaganda. Atbalsts Putinam krītas, un tā vērtējama kā pozitīva tendence, jo Krievijas propagandas mediju skaits un patēriņš nav mazinājies, taču atbalsta kritums Putinam norāda uz to, ka Krievijas propagandai ir grūtāk aizsniegt Latvijas krievvalodīgos, kuri viņiem pasniegto informāciju rūpīgi analizē, nevis pieņem par patiesību,” argumentēja S. Kalniete. Lai mazinātu Putina piekritēju skaitu, viņa uzskata, ka ir svarīgi, lai medijos būtu programmas, kas atainotu patiesību un atmaskotu Krievijas dezinformāciju. “Atbalstu tā saucamā trešā sabiedriskās televīzijas kanāla izveidošanu. Latvijas budžetam tas ir par smagu, lai tas būtu kvalitatīvs, tādēļ vajag Eiropas finansiālo atbalstu,” sacīja S. Kalniete. Viņa arī norādīja, ka jāveido Eiropas mēroga kanāls krievu valodā, kas vēstītu par krievu kopienas dzīvi Eiropā. Eiropas Komisijai no runām esot jāpāriet pie darbiem un jāizlemj, kādas konkrētas mediju programmas šajā virzienā tā finansiāli atbalstīs.

Viedokļi

Andrejs Panteļējevs, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs: “Viens šāds pētījums neatbild uz visiem jautājumiem, nepieciešams plašāks pētījums ar vairākiem jautājumiem. Pērn Ministru kabinetam bija plašs pētījums. No SKDS pētījuma grūti izdarīt fundamentālus secinājumus, bet, protams, rezultāti ir brīdinājums un rada vielu pārdomām. Mums jāmeklē ceļi, kā uzrunāt Latvijas krievvalodīgos, un jādomā, kā radīt kopēju informatīvo telpu. Kā jau minēju, no šī SKDS pētījuma nav iespējams veikt fundamentālus secinājumus, jo lietas ir daudz smalkākas, un tās iespējams izzināt ar plašākiem jautājumiem. Ministru kabineta pasūtītajā pētījumā iezīmējās, ka tikai niecīga daļa Latvijas krievvalodīgo vēlētos Latvijas izstāšanos no ES.”

Raimonds Rublovskis, ārpolitikas eksperts, partijas “Saskaņa” biedrs: “Mēs nevaram uzticēties aptaujai, kuru pasūtījusi Kalnietes kundze, kaut arī to ir īstenojis SKDS. Jābūt uzmanīgiem ar rezultātiem, jo manu paziņu lokā ir daudz krievvalodīgo, kas domā pretēji. Ja rezultāti atbilst patiesībai, vaina ir jāuzņemas Latvijas valstij, kura negribēja vai nespēja ilgus laikus integrēt Latvijas sabiedrību. Valstij jāstrādā uz dziļāku nacionālo minoritāšu integrāciju sabiedrībā, piemēram, jārisina nepilsoņu jautājums, kuru Igaunija risina daudz labāk par Latviju. Valdošajai koalīcijai vajadzētu mazināt agresīvo retoriku pret krieviem nozīmīgām lietām kā, piemēram, 9. maijs. Valsts līdz šim ir daudz runājusi par “piekto kolonnu”, bet tas nav veids, kā cilvēkus integrēt sabiedrībā. Un tad viņi meklē citas vērtības un orientierus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (115)

 1. Ko nu? NEKO ! DEPORTĒT kā to krievu Polonski no Kambodžs uz Krieviju !Jājautā – KO TIE KRIEVI TE MOKĀS,ja Zilupe ir blakus !?

 2. Jautājums Rublovska kungam Atbildēt

  Kā Jūs iedomājaties,kā valdība varētu integrēt sabiedrību,ja krievu valodā runājošie cilvēki principa pēc latviešu valodu nevēlas mācīties? Un nesakiet,ka Latvijā slikti izturas pret cittautiešiem! Bet,ja cilvēks 60 gadu laikā,ko dzīvo šajā valstī neprot pateikt ne vārda latviski, tad ir muļķīgi ko pārmest Latvijas valdībai. Japāniete,brazīllis,spānis,itālis,arābs iemācījās latviešu valodu nepilna gada laikā,tad kas kait krievu cilvēkiem? Lūdzu, paskaidrojiet mums!

 3. tam Vārds to Jaņis Atbildēt

  Jaņis- ista latvijiets 15. maijs, 2015 02:10 Atbildēt

  Es arī, īsta latviets, kaimiņvaslst Prezidenta darbībs vērtēju poziķīvi, bet neirsu tajsā skaitā, kas tika aptaujāts, jo biju darbā Antonijas ielā.

  -ko jūs, ko jūs – īsta latvijieša teksts un vienrievas domeļu saturs, jo kad raksta pretlatviskie košerpaikas rijēji, tad viss ir pareizi gramatiski, tikai pēc satura idiotiski un melīgi, kā 100% norma

 4. Eiropai veel vairaak un vairaak jaaruupeejas par krieviem, araabiem, melnajiem, bet pashi eiropieshi (sevishki nabadziigie ES daliibnieki) lai tik pacieshas

 5. Meli-derīgi tik rus zombijiem Atbildēt

  ja kremlina “karlsona” muldoņa par slikto Latviju un lielisko krieviju un tās diktatoru, jeb kremļa fīreriņu būtu kaut cik patiesa, tad urlu okupanti bariem lauztos uz dzimteni, bet… viss ir otrādi un tāpēc jūsu visu krievufilu tizlie meli ir NOŽĒLOJAMI un SMIEKLIĪGI

 6. Kā noprotams, Putins ir brīvs lēmumu pieņemšanā un realizācijā, pat daudzmiljardu projektos. ,,Apsolu, izdaru” viņam strādā īsā laika sprīdī. Latvijai drīzāk raksturīgs ir Repšes klasiskais ,, Kā var nesolīt?” un ilgi partiju ķīviņi kāpēc to darīt vai nedarīt vispār. Putins , Krievijas inteleģences pārstāvja Ņikitas Mihalkova vāŗdiem piecēla Krieviju no ceļiem, kur tā bija nošļukusi Jeļcina laikā , ļāva krieviem celt savu pašapziņu un pašnovērtējumu. Par Latviju ,šķiet, ir otrādi, kā viņa nošļuka ceļos Rietumu kungu priekšā, tā tur arī tup, murminot vienu un to pašu ,, Yes, ser!” Varbūt tāpēc Latvijas krieviem ir tāds viedoklis, kāds viņš ir ?

  • Весьма здравое рассуждение, между прочим. Удивительно, что оно не всем приходит в голову.

 7. Nu tad tā! Tos krieveļākus, kuri atbalsta Putinu, sapakot un uz MATUŠKU ROĢINU prom. Un jo ātrāk, jo labāk. Un tā patālāk – līdz Amūrai. Tur latvieši mājvietas priekš viņiem jau sagatavoja pirms 50 gadiem.

 8. Jaņis- ista latvijiets Atbildēt

  Es arī, īsta latviets, kaimiņvaslst Prezidenta darbībs vērtēju poziķīvi, bet neirsu tajsā skaitā, kas tika aptaujāts, jo biju darbā Antonijas ielā.

  • Vārds to Jaņis Atbildēt

   Nu varen inteliģents komentārs 😀 Rakstītāja izglītības līmenis un prāta spējas kā uz delnas uzliktas 😀

 9. Es arī, latvietis, kaimiņvalsts Prezidenta darbību vērtēju pozitīvi, bet neesmu tajā skaitā, kas tika aptaujāts.

 10. Ja padomā, tad krievu sievietes gatavas sūtīt dēlus “paplašināt krievu pasauli” uz Donbasu. 90-tajos kaimiņu onka aizbrauca papētīt pārcelšanās iespējas uz ru. Atgriezās un teica: ” pustj lučše meņja latiši ubuvajut! Tak žitj neļzja!”

 11. VVV 12. maijs, 2015 17:16 Atbildēt

  Jautājums kāpēc gan lai viņi iebrukuši no psrs rīkotos citād,ja kremlis viņos uztur to pašu iekarotāju sindromu un 99,9% tas apmierinai! Mūsu “nacionāļi” valdībā (īpaši pacentās dombrovska laikā) visus šos gadu to vien ir darījušas lai uzturētu “karstu krievu-okupantu kārti” tikai kā tukšu muldoņu , neko nedarot reālas, likumiskas dekolonizācijas vietā! Lielā mērā tiem ir izdevies panākt ka tauta naivi ticot, ka reiz tie rīkosies beidzot kā īsti nacionāļi nenogurstoši balso par tiem, bet šie tikai nodarbojas ar “ekonomiku” (un tikai savā labā, palaikam kosmētiski pabļaujot ko nedaudz nacionālu. Jo tāpat arī bezdomu, apmātības vadīta tauta to norij neprasot rezultātus. Un nu NA mešanās uztiept tautai tai nepatīkamo, Satversmi nodevušo Levitu , ir liela kļūda, kas vēlēšanās tiem rūgti atmaksāsies. ASV ,ES valdošo “kariņā” ar nepaklausīgo krieviju gan viss vairāk vai mazāk ir pareizi darīts. (šobrīd Ukrainas teritorijā pat pamiers krieviem ir melīgs). Par niknāko aprējēju latviskai Latvijai, valstij kā tādai joprojām ir Saskaņa un daudz netpaliek No sirds Latvijai, arī ZZS brīžiem ir kā kremļa Saskaņa! (Varam saprast ka kangaru un kremlinu spiediens bija nopietns, ilgstoš… un tomēr kauns, kauns).

 12. Nikolajs-pilsons Atbildēt

  Latvijas krievi jau ir Latvijas pamattauta – teica Tvaicenes pacients, klausoties kremļa polittehnologus

 13. Putina atbalstītājus izsūtīt uz Krieviju. To nu!

 14. Kas ta par statistiku? No 1000 cilvekiem veic verojumus? Ka tik kaut kadas mulkibas uzrakstit, lai cilveki tic! Ta nav! Lai veiktu statistiku, ir jasavac balsis no vairak cilvekiem, kas ir tukstotis? Smejas par mums? Bet raksts gan ir liels…

 15. Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju definīciju studijā! Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji tie, kas pieprot [arī] krievu valodu vai tie, kas pieprot TIKAI krievu valodu?
  nelāgāk, ka ir arī latvieši, kuriem krievu valoda vienīga inosrāņu valoda un viņi saskatās visādus marasmātiski un tendenciõzi tulkotus un pārbļautus video youtūbē un ar tiem argumentē savas teõrijas.

 16. "Dažādi" viedokļi, it kā??? Atbildēt

  Patrijots 12. maijs, 2015 20:26 Atbildēt

  Protamss, mes negrib pievienot Krievija,mes grib gumana un demokratiski Krievija šite un to mēs darisim,visi,visi balsot par socdemokrat “Saskaņa”,a var par “No sirds Latvia” vai sliktak par ZZS un visi musu tauta plani notiks būs Naciet kopā ar mumsim un visim būs laba dzivē

  pamela 12. maijs, 2015 15:18 Atbildēt

  TAS jau nu iet pāri visiem rāmjiem,ka tiek apspriest vai 5-tā kolonna grib pievienoties Krievijai.Un Ušaks paliek arvien dullāks un līdzīgs Kadirovam.Trako māja,ne valsts!!

  Latgaliete 11. maijs, 2015 22:14 Atbildēt

  Sajūta skatoties bija ka atrodamies Krievijā,bet ne Latvijā.Nejutu pasāku dalībnieku lojalitāti pret Latviju-kā valsti,kurā vairākums no viņiem dzīvo….Skolā labāk jāmāca jaunatne skolotājiem ar savu paraugu un attieksmē pret valsti kurā dzīvojam…..pedagogu atlasi jāveic,kas var strādāt skolās….?!?

 17. ................... Atbildēt

  skolas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. Jānis Bērziņš Atbildēt

  Latvijā dzīvojošiem Krieviem ir jārada tādi apstākļi, ka viņi gribētu braukt uz dzīvi atpakaļ uz Krieviju, un atbalstīt tur savu fašistu Putinu.

 19. Jautājums kāpēc gan lai viņi rīkotos citādi! Mūsu nacionāļi, mūsu valdības (īpaši pacentās dombrovska…) visus šos gadu to vien ir darījušas lai uzturētu “karstu krievu/okupantu kārti” kā tūzi kas sit visu un visus. Lielā mērā tas ir izdevies. Tāpat arī bezdomu, apmātības vadīta…, mešanās ASV valdošo kariņā ar nepaklausīgo Krieviju (šobrīd ukrainas teritorijā) par niknāko “rējēju” ir vismaz pudele degvielas ugunskurā kurš tā jau nekāds labais nebija mums te viietējiem, latviskai Latvijai, valstij kā tādai. (Varu saprast ka spiediens bija nopietns, ilgstoš… un tomēr).

 20. Продажная шкура, grafist! Komentē aktīvāk – citādi latvieši kā negrib, tā negrib atbalstīt Pucinu un krievu pasauli.

  • ..а есть ещё удивлённые?..пора бы уже знать и не удивляться!

  • Напрасные претензии, да и не по адресу! Я не пишу за деньги, я пишу от души, от сердца. А сердцу, как известно, не прикажешь, на то оно и сердце!

   • seko savai sirdij,kura tev jau atrodas kaimiņzemē-Putinlandē.Ko te mocies?Ne tev kāds labums,ne vietējiem no tavas žults izplūdumiem un pastāvīgajiem draudiem.Kad aizvāksies arī fiziski,tad visiem būs labāk.

    • >Nu tad 13. maijs, 2015 08:41
     А как же знаменитая русская забава – помучаться перед смертью, а?! Ведь так скучно, взять просто и уехать, а кто тогда вас доставать будет?
     А если серьёзно, кто тогда будет содержать это государство? Это я, и такие как я, содержим его своими налогами? Ваша армия чиновников ничего реального (ну кроме геммороя) не создаёт, а я создаю реальный продукт, реальное производство. Вот я уйду, и мои налоги уйдут вместе со мной. Ну и кто будет платить пенсии, заплаты учителям, врачам, полицейским?

     • Mīļais grafist,

      nu nevajag tik ļoti rūpēties par mums,gan jau kaut kā izdzīvosim.Dzīvojām taču,kamēr vēl jūs nebijāt te salīduši,gan jau iztiksim arī bez jums.Paldies par rūpēm,bet tāpēc jau nevajag savu vienīgo dzīvi postīt.Padomā-cik labi tev būs savu senču zemē,neviens fašists nemaisīsies pa kājām.Brīvība un pārticība!

     • >Mīļais grafist, 15. maijs, 2015 09:15
      Ну почему же не надо? Переживать и заботиться о ближних, разве это плохо? Это же так по христиански. Не сомневаюсь в том, что вы без нас проживёте, как впрочем и мы без вас. Проблема то в другом. Вы ни как не хотите понять, что для нас эта страна – родина, такая же как и для вас. А родину принято любить, всякую, даже такую какая она есть сейчас. Неожиданно, правда? И еще. Среди моих многочисленных коллег латышей, знакомых, соседей, и латгальских родственников нет никаких фашистов. Вот так!

     • Grafistiņ!

      Pats taču kaut kad rakstīji,ka esi dzimis Ļeņingradā vai tās apkaimē un tā nu nekādi neierakstās jēdzienā,ka Latvija ir tava “roģina” un tev viņa tik traki mīļa.Nu un ,ja tavu paziņu lokā to fašistu nav,tad ,kur tu smelies ziņas par viņu esamību?Un cik bieži tu viņus satiec Latvijā,ja jau pats nemaz ar viņiem nekontaktē?Atceros pirms kādiem gadiem 16.martā viens ārzemju “antifašists”skraidīja pa Rīgu prašņādams: kur te ir tie fašisti?(televīzijā rādīja) Neviens neko viņam nemācēja pateikt,pat viena krievu tantiņa brīnījās un teicās neko par tādiem nezinot.Tev ir paveicies,jo tu -izrādās- esi viens no tiem,kuriem ir pieejama tā informācija.

 21. tas jau sen bija! zinams bez viasadam aptaujam,nevajaga naudu skiest!tikai kapec vini nebrauc uz savu srencu dzimteni?

 22. Nu tad lai brauc pie tā Putina. Putins viņus tur jau gaida.

 23. Vienīgais ceļš ir šo krievu piespiedu deportācija!

  • Какие мы смелые, аж дух захватывает! Ну, ну. А ты пойди, попробуй, создай так сказать, прецедент, а мы поглядим….

   • Умом рассею не понять… и колорадкой не измерить… мат на заборе написать – сказать “молитва” – будут верить…

    • >grafists 12. maijs, 2015 16:41
     Это тебя дурочка, не понять никак. Одно слово, юродивый. Грешно смеятся над больными людьми, боженька их и так уже наказал.

   • nepuut piiliites trolli Atbildēt

    juus tikai tagad saakat shaadi uzpuusties liidz nejeegai sava putlera nesodiitaas agresorpolitikas iedroshinaati…90 gadu saakumaa seedeejaat klusi ieraavushies savos salaupiitos mitekljos, jo suns zin ko eedis un juus pashi ar to arii paraadijaat, ko iisteniibaa pelniijushi

 24. Kas par stulbu jautājumu.Lai kravā koferus un laiž pa Magoņa /Jakuņina superdzelzceļu uz Raseju.Kapēc nabaga Volodzjam jācīnās tikai ar Vidusāzijas un Kaukāza džigitiem.Viņš būtu laimīgs tikt pie saviem slāviem,kuri ES iemācījušies civilizēti uzvesties un pat nešaudās uz ielām.
  Kā tad tā nabaga 5-t'[a kolonna var stutēt savu elku Latvijā,nu nelīdzēs Putinam tās kolorada lentītes.
  В рассию за родину за Путина!

  • >pamela 12. maijs, 2015 14:55
   Покажи сиськи Памела (не Андерсен наверняка). Наверное хвастать то нечем… И Магониса нашего не трошь, а то наши тётки не простят, волосья то повыдергают.

   • Tas nav mans komentars!!! Kā krievu pasaules pārstāvis kaut ko tik stūlbu nerakstitu. Esmu kuļturas nesējs!

    • >grafists 12. maijs, 2015 16:50
     Не оригинально как то. Похоже, что вы повторяетесь. А вот что то своё выдать слабо наверное, а ?

 25. 5 kolonnas peetniekiem-kalnietei,pantelejevam,rublovskim neinteresee-kas notiek Latvijaa,jo vini sanem tikai algu un teelo Latvijas patriotus.Latvija ir joprojaam okupeeta un Ventspils ZAGLIS lembergs kopaa ar komunistu brigmani biida veejoni par prezidentu,lai tikai vareetu atkal “kaartiigi” zagt peedejo,kas veel palicis Latvijaa.

 26. Ko tas nozīmē? Ja Putins iebruks Latvijā, tad šie Putina atbalstītāji šaus Latvijas armijai un zemessardzei mugurā?

 27. Latvieši arīdzan, pat tādi spīdekļi (izbijušie) kā Imants Kalniņš un viņa dzimta, un vēl daudzi!

 28. Juris Vasiļevskis Atbildēt

  Es arī esmu Latvijas krievs. Senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi. Vectēvs karoja sarkanajā armijā un aizgāja līdz Berlīnei. Padomju vara atņēma vectēvam zemnieku saimniecību.
  Man palaimējies, ka dzīvoju latviskā vidē. Apkārt 80% latviešu.
  Putinu neatbalstu. Krimas okupāciju un aneksiju nosodu. Vēlēšanās balsoju par NA.

  • Хрен с солидолом тебе во все места, а не NA!

   • >grafists 12. maijs, 2015 12:14
    А вот здесь соглашусь с вами полностью, даже несмотря на то, что вы стырили мой ник (ай яй яй!). Господинчик гордится тем, что он не русский (уже!), а обыкновенный манкурт. Что же, его право.

   • Sarullē savu nesaprotamā valodā rakstīto komentāru un iebāz sev dziļi jo dziļi tur, kur saule neiespīd…

    • >grap!sts 12. maijs, 2015 14:18
     Ух ты, как грубо и неинтеллигентно! Что, достало до самого нутра наверное. Что ж, жаль..

     • jau ,ka tu te spīdi ar saviem “inteliģentajiem”draudiem,dumjais “grafist'”Tupeļu varonis…

   • Ne tresni ot zlosti!!!

 29. Es esmu naturaļizetais okupants. Un loģčno, ka es atbalstu Pucinu. Хрен man vajadzīga latviska Latvija. Davai krievu pasauli!

  • gНехорошо воровать чужие ники! Но для вас это же привычное дело, правда?!Ну ты и мудак, однако!

  • Vladimirs Ivanovs Atbildēt

   Ну вот она, истинная морда лица и открылась! Какой ты на хрен русский?! Normāli krievi ir par latvisku Latviju!

   • >Vladimirs Ivanovs 12. maijs, 2015 11:57
    А что-нибудь своё, оригинальное сказать слабо? Сватает силы только чужие ники и чужие мысли тырить. Мастер вы, однако…

 30. Ko nu?Neko.Nu jau par vēlu funktierēt.

 31. ko darīt? Kā okupants visu okupantu un kolonistu vārdā atbildu – mums jābrauc atpakaļ uz Krieviju, jo Latvija ir latviešu zeme, kuru mēs “atbrīvojām” un “kulturalizējām” 50 gadus. Gana latvieši atbrīvoti un nokulturalizēti – nu mēs okupanti brauksim mājās uz Rassiju!

  • ублюдок недобитый…

  • Okupant, nav labi okupēt un “atbrīvot” citas zemes! Nav labi okupēt Krimu un Ukrainas austrumus! Но для вас это же привычное дело, правда?!

  • >grafist 12. maijs, 2015 11:32
   Нехорошо воровать чужие ники! Но для вас это же привычное дело, правда?!

   • jānis bērziņš Atbildēt

    Paldies, okupant, ka tu man iemācīji zagt! Līdz 1940.gadam latvieši neslēdza durvis, jo vienkārši Latvijā nebija zagļu. Kā ienāca “atbrīvotāji”, tā sākās zagšanas, slepkavošanas, genocīds.

    • >jānis bērziņš 12. maijs, 2015 12:00
     Ох, Янис, Янис. Ну не надо так нагло врать то. Всё вы прекрасно умели делать и без нашей помощи, не надо прибедняться.

     • Tak nevajag

      pašiem sev pretī runāt!Ko tad jūs mums te atnesāt,ja jau pats saki,ka mēs esot visu mācējuši.Visu laiku jau kladzinājāt,ka latvieši vēl neesot no kokiem bijuši nokāpuši un vienīgo civilizāciju atnesuši austruzemes iekarotāji uz durkļiem.

     • >Tak nevajag 13. maijs, 2015 11:47
      Нет, ну лично вы можете считать, что вы до сих пор на дереве сидите. Кстати, весьма похоже на правду.

 32. …paši Latvijas krievi nav redzējuši Putinu un kā var atsaukties par labu, nesaprotami…

  • Man ir Putina bilde! Un pa TV katru dienu redzu Putinu! Un vienreiz Putinu redzēju dzīvajā, kad Austrumvācijā pirms ģeopolitiskās katastrofas strādāju par čekistu – toreiz viņš juta PSRS sabrukumu un man teica:”Лучше сиди тихо и не высовывайся!”.

   • es katru rītu trīs reizes paklanos Putina bildei un pārmetu krustu sev un bildei,jo Putins glābs pasauli.Visa pasaule kļūs par Krievu pasauli.Tā lūk,ņedobytije!

   • >grafists 12. maijs, 2015 11:39
    Нехорошо воровать чужие ники! Но для вас это же привычное дело, правда?!

 33. Ja jūs būtu nabadzīgs bezdarbnieks, ko atbildētu šādā pētījumā? Vai neēdis cilvēks var būt lojāls? Vispirms vajag saprast tos tūkstošus Latgales iedzīvotāju, kuri nevar atļauties ne pienācīgi apģērbties, ne paēst, ne savus bērnus lojāli audzināt (cik daudz no Latgales ir spējīgi aizvest vismaz vasaras brīvdienās savus bērnus uz Rīgu, parādīt teātrus, operu…?), tikai tad nosodīt. Ne jau politika vai propaganda mudina cilvēkiem atbalstīt citu valstu pārstāvjus, bet gan NABADZĪBA! Kalnietes kundze labāk būtu ieguldījusi naudu nevis pētījumā (jo to tāpat var bez naudas uzzināt, atbraucot, piem., uz Latgali), bet gan noorganizējusi ekskursijas skolēniem, lai apskata savu Latviju, jo vecākiem Latgales laukos nav darbavietu un naudas…

  • Bomži dzīvo Rīgā! Atbildēt

   Nemuldi! Latgalē bomžu nav! Rīgā ir bomži, kas tuneļos un pie veikaliem ubago naudu. Latgale vēsturiski ir nabadzīgāks novads, jo Latgali vairāk skāra rusifikācija kā citus Latvijas novadus.

  • Acīmredzot tie nabadzīgie bezdarbnieki gaida, lai atnāk cara tētiņš, visu pienes klāt un iedod par velti. Ja cilvēki gadiem nevar atrast darbu, tas nozīmē, ka viņi nemaz to nemeklē. Ir vesels sabiedrības slānis, kas parazitē uz strādājošo rēķina un gaužas, cik slikti Latvijā.

  • Krievijā 85% esot lojāli Putinam,taču apšaubu,vai viņi ir tik ļoti paēduši.labāk kā Latvijā.Ja tas tā būtu,tad pie mums vairs neviena krievvalodigā nebūtu.

 34. Nepatīk krievi? Sabrauks Āfrikas bēgļi, tad gan raudāsiet krokodiļa asaras.

  • Вот, вот. Сейчас вам с барского плеча как «подарят» беглецов от тяжёлой жизни да любителей разной халявы, разных там мусульман с жёнами и детьми, враз поумнеете.

  • Kā saka latiši: “Kas citam bēdri rok, tas viņa pats iekrēt!” Vot! Ķīnieši jau 15 miļijoni Krievijas austrumos. Visi bankomati Vladivostokā pa ķitaiski. Kitaici ir stiprāki par krieviem. Un āfrikanci arī ir stiprāki par krieviem. Tal što – kitaici un afrikanci no Latvijas izspiedīs visus krievus i mani tože.

   • >grafists 12. maijs, 2015 11:44
    Нехорошо воровать чужие ники! Но для вас это же привычное дело, правда?!

 35. Šādi “pētījumi” izskatās pēc SKDS kantora norieta. Lai pacenšas, pamācās no Krievijas kā valstiskāk uzdot jautājumus.

  • tiesi ta – nevis kalpi un kangari latviesi rietumiem// un ko darit ar tiem tukstosiem kas aizbraukusi no brivas laimes zemes latvijas // EBREJI SAVAC SAVEJOS NO VISAS PASAULES ///

   • nezin kāpēc no Latvijas nesavāc-Ždanoka,Pliners,Lindermans,Girss,Korens u.c.Būtu nu savākuši,mazāk smirdētu.

 36. SKDS var izmest savu “pētījumu”, cerams Kalnietei pietiks dūšas tādu brāķi (tikai 1000 respondenti). nepieņemt. Ko nozīmē “latviešu valodā runājošo respondentu”, “krievvalodīgo” ? Un atkal svešas valsts (Ukrainas) okupanta popularizēšana valstī, kura knapi no okupācijām izkūlusies – Latvijā.

  Cik esmu saticis krievu tautības latviešus, viņi labi saprot kur dzīvo un Latvijai neko nepārmet.

  • Var redzēt, ka neko nesaproti no statistikas unpētījumu metodoloģijas. Attiecīgi arī viedoklis nulle 😀

 37. tajā apstāklī, ka visus nu jau 25 gadus Latvijas skolās NAV mācības LATVIEŠU VALODĀ!?! NA centienus “veiksmīgi” APKLUSINĀJA un tā VAIRS nepīkst!?! Tur arī viss “PĒTĪJUMS”!?! Sekmīgi izaudzināta jauna LATVIJU un latviešus nīstoša UN KRIEVIJU arvien vairāk mīloša jaunā paaudze!?? Tas ir “NENOGURSTOŠS” visu Saeimu un valdību darbību MĒRĶIS, kas nesis un nesīs augļus vēl LABĀKĀ kvalitātē nākotnē, ja tā turpinās!?? Rīgu JAU esam pazaudējuši, VARAM pazaudēt arī LATVIJU, ja tik pat SEKMĪGI strādās Saeima un valdība nākamos gadus – Saeimā pieaug to partiju skaits ( mēs “SEKMĪGI” ievēlam deputātus!), kuru acis un smadzenes tēmētas lielā kaimiņa virzienā…BIEDRI, UZ PRIEKŠU!!!

  • Вот уж действительно, одно сплошное сумашедствие с вашим этим языком. Носитесь как с писаной торбой, а толку нет, и не будет. Ибо насильно мил не будешь!

 38. Slikts pētijums, jo krievvalodīgie nav tautība.

 39. Atbalsta tādēļ, ka šeit ir sabraukuši salašņas. Īstie krievi šeit Latvijā nav. Un salašņām ir ļoti labi, ka kāds jauc gaisu, jo tad viņi var šeit izrādīties, ka ir lieli un vareni.

  Tieši tādēļ mums te iet kā pa maisu. Un trakākasi tas, ka mūsu valdība no šiem salašņām baidās?!!!

  • Zini to anekdoti, kur zaķītis pieiet bārā pie vilka uz saka: “izejam ārā! Dabūsi pa purnu!” Vilks, zinādāms, ka zaķi var nokautēt ar vienu pirkstu, iziet ārā un tur stāv lācis, kurš vilkam iedod pa zobiem.
   Līdzīgi ir Latvijā, kur visādi lindermanieši, osipoviši, guļmani, suharenkovieši, zaharjini, karginieši, ždanokieši piesola valdībai pa purnu, jo aiz šo vārguļu muguras stāv lācis jeb krievija.
   Vilkam nevajadzēja iet ārā – tur pat bārā vajadzēja zaķi saplosīt. Arī Latvijai savā teritorijā jāsašņorē visus okupantus un kolonistus, un jāizsveiž ārā no “bāra” telpām. Faktiski tos simtus tūkstošus okupantus un kolonistus jāuzdāvina pēc imigrantiem kārajai Lielbritānijai un ASV, jo tieši Lielbritānija un ASV pēc kara nodeva baltiešu intereses un “pārdeva” baltiešus staļinistiem.

   • tieši tāpēc nav saprotams Latvijā dzīvojošo kolonistu naids pret Rietumiem,jo tikai pateicoties viņu atbalstam tie latvijci par tādiem kļuva.Bez tā pat Nils savā babuškas sādžā mitinātos,nevis būtu Rietumvalsts galvaspilsētas mērs.Tagad vajadzētu tiem Rietumu fašistiem kājas bučot,nevis gaudot “Rassija,Rassija”.Bez to “fašistu”atbalsta vis netiktu Latvijā dzīvot.

 40. Tas jau ir jautājums par izglītības politiku Latvijā, kur joprojām notiek skolu dalīšana un ja skolas var paziņot, ka prezidents ir Putins…

 41. Jauktās skolās izspiež latviešu valodu,tā tas bija agrāk Latgalē.Viss notika krievu valodā,tagad ir krievu skolās labāk,bet krievu skolās neaudzina lojālus pilsoņus Latvijai,jo skolotāji un vecāki uzspiež savu nostāju un viedokli.Viss nāk no ģimenes…..gan necieņa pret valsti,gan latviešiem.Šovinisti ir vairākums no krieviem ar parākuma apziņu un necieņu pret valsti kurā dzīvo.Līdiet kaut uz vēdera viņu priekšā vienalga viņi būs par Putinu un Krieviju,kaut gan braukt un tur dzīvot negrib.Tā viņiem ir izdevīgi bļaustīties……

 42. Ja viņi atbalsta Putinu, tad kāpēc viņi nebrauc dzīvot uz Krieviju. Ko viņi šeit dara, nosit laiku…….vai gaida 40.gadu atkārtošanos????????

  • Ну а ты почему в Польшу не едешь? Ты же поляк, такой смелый и гордый, давай покажи пример! Слабо, да.

   • Krievs - esmu Latvijas pilsonis un patriots Atbildēt

    Redz kādi ir tie krievu okupanti! Agresīvi uzbrūk poļiem (krievi iebruka Polijā 1939.gadā un arī tur pastrādāja kara noziegumus) un vēl pavēl, lai poļi aizvācas no Latvijas! Bet, krievu okupant, tu Latvijā esi kara noziedznieks un rusifikators! Tieši tev, krievu okupant, jāvācas prom no Latvijas, jo Latvijas pilsoņi krievi arī ir par deokupāciju un dekolonizāciju!

    • Ишь ты, какой гражданин и патриот выискался. Просто чудо. А то, что для многих русских Латвия это тоже родина, это так, просто шутка такая. Хрен с солидолом тебе во все места а не деокупация, даже не мечтай.

     • Sarullē savu nesaprotamā valodā rakstīto komentāru un iebāz sev, kur saule neiespīd…

 43. Un tas vēl nav viss, vecie komunisti, viņu, pēc atmodas siltās vietās iesēdinātie pēcteči, piem. Ventspils Lembergi, Padomju Latvijas vadošā un radošā inteliģence, piem .Imantss Kalniņš, Padomju Latvijas ierēdniecība un viņu pēcteči utt. būs ne mazāk kā krievu vai ne?
  Ko darīt – nav cita ceļa kā krieviem braukt uz Krieviju atbalstīt Putinu, kam Krievijā drīz atbalstītāju var pietrūkt. Publicēt stukaču sarakstu un izveidot komisiju veco komunistu darbības izvērtēšanai.

  • Vaina nav tikai vecajos komunistos, bet arī gados jaunajos latviešus, kuri par 30 grašiem gatavi pārdot latviešu tautas intereses Krievijai, Zviedrijai vai citai valstij.
   Zinu dažus latviešus, kas vācu okupācijas laikā bija augstā amatā un arī krievu okupācijas laikā ieņēma augstu vietu. Un pie 4.maija režīma arī tika labi atalgoti. Gudrie un viltīgie kažoku pārmetēji un pielīdēji varai – tādi starp latviešiem ir bijuši visos laikos un izskatās, ka daži tādi tagad sēž gan Saeimā, gan vada ministrijas, gan pieņem ES likumus un regulas.
   Atbaltu deboļševizāciju, bet ko darīt, lai pie varas nenokļūst gados jauni nelieši no augstskolas sola?

 44. Vienā ziņā Rublovskim ir taisnība – “vaina ir jāuzņemas Latvijas valstij”, bet nevis tāpēc, ka tā “negribēja vai nespēja ilgus laikus integrēt Latvijas sabiedrību”, bet tāpēc, ka Latvijas valsts neveica Latvijas deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju.

 45. Latgales vecticībnieks Atbildēt

  Kas tika aptaujāti – tikai Latvijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi krievi vai arī Latvijā ar 4.maija režīma atļauju dzīvojošie latviski nerunājošie slāvu okupanti un kolonisti? Protams, tautība nav noziegums un runātā valoda nenorāda noziedznieku. Bet starp kara noziedzniekiem okupantiem un kolonistiem gandrīz visi ir krievvalodīgie. Ja būtu veikta deokupācija un dekolonizācija, un Latvijā valdītu 18.novembra režīms, tad atbalsts Putinam no Latvijas krievu pilsoņu loka būtu ne lielāks par 15%. Arī pirms okupācijas 1940.gadā bija neliela daļa LV pilsoņu krievu, kuri atbalstīja un simpatizēja noziedzniekam staļinam un kara noziedzniecei krievijai.

  • Хрен ты старый, а не старообрядец. Лучше сиди тихо и не высовывайся, а то тебе односельчане по носу то надают.

   • Latgales vecticībnieks Atbildēt

    Mums vecticībniekiem riebjas boļševiki, krievu un vācu šovinisti, imperiālisti, staļinisti, nacisti un putinososi. No mūsu sādžas daudzi vīrieši tika iesaukti vācu okupācijas karaspēja Latviešu leģiona policijas bataljonos. No Latgales vecticībniekiem sanāca aš 7 policijas bataljoni.
    Interesanti, ka daži mūsu vecticībnieki bija iesaukti sarkano okupantu armijā. Pēc kara un joprojām dzīvojam draudzīgi, jo mums riebjas boļševiki, krievu un vācu šovinisti, imperiālisti, staļinisti, nacisti un putinososi, un riebjas arī SC (īpaši nepatīk “latgaļci” Urbanovičs un Tutins, un Bartaševičs).
    Latvijai jābūt latviskai! Mūsu bērni mācās latviešu skolās un gandrīz visi ir Latvijas patrioti!

 46. nu bet protams ka abalsta- SPECIGU/ DROSU/ IZLEMIGU- PREZIDENTU – KAS REALI RUPEJAS PAR SAVAS TAUTAS LABKLAJIBU UN DROSIBU// starp citu-dzimstiba krievija pieaugusi- / pensijas palielinatas /un valsts nav bankrotejusi- aiznemusies rietumu ekononisko sankciju laika

  • krievijas filmu “Leviatāns” (krievu: Левиафан) redzēji? Lūk, filmā redzamas putinistu “rūpes” par tautu, korupcijas “apkarošanu”, naudas varu un “kultūru” vispār.

 47. Ko tikai Latvijā nepēta,bet galu galā neko izpētīt nespēj.VVF lika pētīt kāpēc latvieši masveidā emigrē,kaut gan visiem bija skaidrs kāpēc bez visas pētīšanas.Putins krieviem dod perspektīvu,dzīves mērķi – impēriju pēc kuras jātiecās,bet latviešiem un Latvijas valstij nav ne mērķu ,ne perspektīvas,ne gribas ko sasniegt.

 48. Tie pētījumi mūsdienu padomju Latvijā iet no rokas. Pētām un pētām, taisām vīzijas, plānus, projektus.
  Bet tā arī neko neesam izpētījuši.
  Piemēram, neesam izpētījuši kādēļ tie “krievi, kas atbalsta Putinu” vēl joprojām ir “Latvijas krievi”? Kāpēc valstī nav veikta deokupācija un dekolonizācija? Kas pie tā vainojams?
  Šeit nevar vaiņot ne saskaņiešus, ne PCTVL, ne kādu citu “krievu partiju”. Viņi nevienu valdību nav sastādījuši un tajā darbojušies.

 49. Atraduši kam prasīt viedokli – “Saskaņas” biedram Rublovskim, kas iefiltrējies par “pētnieku” institūtā.
  Bijušais krievu armijas militārists, kuram galvā ir kārtīgi iedzītas komunistu idejas un būtu brīnums, ja viņš teiktu kaut ko citu. Skaidrs, ka ir jārunā atklāta valoda, ja gribam saglabāt nacionālu valsti. Lai kā šim militāristam nepatīk, tā ir potenciāla 5. kolona un nekāda integrācija un izdabāšana te nepalīdzēs. Tie ir ģimenē un skolā ieaudzināti cilvēka uzskati un pārliecība un ir muļķīgi domāt, ka cilvēka uzskatus var tik viegli mainīt. Viņš teiks vienu un darīs ko citu. Ja kāds netic, lai cītīgāk pamācās cilvēka psiholoģiju, kā veidojas uzskati un kā tie mainās. Īpaši tas attiecas uz ierēdņiem, kas te darbojas integrācijas jomā.

 50. Ko nu, ko nu!!!! Lai brauc uz savu putinlandi un dzīvo laimīgi…

 51. Putinam “rokas garas”, mūsu krievs to labi saprot. To, ka latvieši viņu neaiztiks, lai viņš ko “neuzskata” viņam arī ir skaidrs. Tāpēc jau atšķirās tie procenti no tā, ko saka Rubļovs. Bet pirmo reizi redzu, ka Saskaniešos kāds vispār jēdzīgi, “bez nerviem”, runā par šiem jautājumiem (tātad kaut kas ir izkustējies). Patiešām lieta ir iekš tā, vai mēs to integrāciju gribam? Kas attiecās uz manīm, tad es noteikti nē, un ne tāpēc ka nemīlu krievu. Štrunts ar viņu, lai dzīvo – vietas pietiek. Bet ja mēs pieņemsim, ka tie visi iegūst šodien pilsonību un pievienojās Saskaņai? – stabilitāte Latvijā būs grauta un latviešiem būs jādzīvo krieviskajā Latvijā, vismaz jāzaudē daļu no latviska gara, ko jau tā ir maz palicis. Un tas nav dabiski, jo tā liela masa te ir ieplūdināta mākslīgi ar tālu ejošu mērķi – pārkrievot baltiju. Tā tad jābūt citam ceļam, iespējams, ka neuzkritoša asimilācija. Tam ir vajadzīgs lai krievija galīgi zaudē savas starptautiskas pozicijas. Bet, kā redzam, Putins dara visu pareizi un tam naudu nežēlo. Esmu redzējis daudzas Holivudas filmas, ar izciliem aktieriem, kuros notikumi (čečēnu karš, Ģeorgija, Serbu – Kosovo konflikts) attēloti un vērtēti tā, kā to uzspiež Kremlis. Skaidrs, ka tas ir kaut kādā veidā pasūtīts un atlīdzināts.

 52. Vislabaak cittautieshi tiek integreeti, ja visi beerni iet kopeejaas valsts valodas skolaas. Shii atzinja rietumos ir neapstriidama.

  • It kā pareizi, bet tajās skolās kurās būs70% krievvalodīgo un 30% latviešu ,lai arī mācību valoda būs valsts valoda,manuprāt , integrēs latviešus par krieviem. Svarīgāk būtu pētīt kāda situācija ir krievu skolās .Ja 70% krievu jauniešu slavē Putinu ,tad nejau tikai tas ir ģimenes un tv iespaids ,gan jau krievu skolās arī māca ka Putins ir tas labais.

Draugiem Facebook Twitter Google+