×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Latvijas Nacionālā opera iesaistās starptautiskā projektā

Foto: LETAFoto: LETA

Daina Markovaa: "Būt vienā komandā ar tik pieredzējušiem kolēģiem no Eiropas opernamiem Latvijas Nacionālajai operai ir liels gods."

Latvijas Nacionālā opera (LNO) iesaistījusies unikālā Eiropas Operas digitālajā projektā, kura ietvaros no 2015. gada īpaši izveidotā interneta vietnē ikvienam interesentam būs iespējams noskatīties piecpadsmit izcilu Eiropas opernamu izrādes un materiālus par to tapšanu, portālam LA.lv pavēstīja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Latvijas Nacionālā opera Eiropas Operas digitālajā projektā piedalīsies ar divu izrāžu ierakstiem, paredzams, ka abi iestudējumi būs latviešu oriģināldarbi.

Projektu īsteno Eiropas opernamu un festivālu asociācija “Opera Europa”, Eiropas vadošais televīzijas kultūras kanāls ARTE un piecpadsmit operas institūcijas ar Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU ) atbalstu. Latvijas Nacionālajai operai ir gods būt vienīgajam Baltijas operteātrim, kas pārstāvēts šajā projektā.

Projekta mākslinieciskais vadītājs un satura redaktors ir Pīters Maniura, kurš šajā vasarā režisēja koncerta “Dzimuši Rīgā” ierakstu, veidojot līdz šim vērienīgāko starptautisko klasiskās mūzikas televīzijas translāciju no Latvijas. Eiropas Operas digitālās platformas ilgtermiņa mērķis ir kļūt par vadošo opermākslai veltīto interneta vietni Eiropā un pasaulē.

Treile stāsta, ka ideja kļuvusi iespējama, pateicoties visu partneru kopīgi izveidotajam projektam, kurš konkursa rezultātā guvis finansējumu Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” ietvaros.

“Eiropas Operas digitālais projekts ļaus sasniegt līdz šim nepieredzētu auditorijas apjomu un popularizēt gan opermākslu kopumā, gan atsevišķus opernamus un to māksliniekus,” piebilda Treile.

Būtiski, ka digitālās platformas skatītājiem tiks piedāvāti ne tikai izrāžu ieraksti, bet arī materiāli par iestudējuma tapšanu, intervijas ar radošo komandu un solistiem, kā arī esejas, attēli un mūzikas fragmenti. Visi izrāžu ieraksti būs subtitrēti angļu, franču, vācu, spāņu, itāliešu un poļu valodā, kā arī tās valsts valodā, kura attiecīgo materiālu piedāvā.

Eiropas operas digitālajā projektā līdzās Karaliskajai Koventgārdena operai un Vīnes Valsts operai, kam jau ir liela pieredze izrāžu translēšanā, projektā piedalās arī La Monnaie opera Briselē, Somijas Nacionālā Opera, Lionas Nacionālā opera, Eksanprovansas festivāls, Berlīnes Komiskā opera, Štutgartes Valsts teātris, Turīnas Karaliskais teātris, Holandes Nacionālā opera Amsterdamā, Norvēģijas Operas un baleta teātris Oslo, Varšavas Lielais teātris/Nacionālā opera, Madrides Teatro Real, Velsas Nacionālā opera.

“Projekts Latvijas Nacionālajai operai būs aizraujošs radošs izaicinājums. Būt vienā komandā ar tik pieredzējušiem kolēģiem no Eiropas opernamiem Latvijas Nacionālajai operai ir liels gods. Liels prieks arī par to, ka redzēt latviešu oriģināldarbus opermūzikas žanrā, kā arī iepazīt Latvijas Nacionālās operas iestudējumu augsto kvalitātes kultūru būs iespējams tik plašai starptautiskai auditorijai kā vēl nekad,” saka projekta kuratore, Latvijas Nacionālās operas valdes locekle Daina Markova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+