Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Latvijas uzņēmuma “Sonarworks” automašīnas audiosistēmas uzlabojumi kļuvuši par jaunatklājumu starptautiskā konkursā0


“Sonarworks”
“Sonarworks”
Publicitātes foto

Latvijas uzņēmums, audio tehnoloģiju inovators “Sonarworks” pārsteidzis pasauli, ieviešot uzlabojumus auto audio sistēmā.

Uzņēmuma vadītājs un līdzdibinātājs Helmuts Bēms, izmantojot “Sonarworks” tehnoloģiju, ieguvis Eiropas mobilo mediju asociācijas (EMMA) augstāko apbalvojumu auto audio segmentā.

EMMA ir viena no prestižākajām automašīnu audiosistēmu entuziastu organizācijām pasaulē. Tās rīkotajā ikgadējā konkursā tika pieteikts uzņmēmuma vadītāja auto – 2007. gada “Saab”, kura audio sistēmas tika uzlabotas ar “Sonarworks” radītajām tehnoloģijām.

Pretstatā jaunākās paaudzes auto, kas aprīkoti ar tūkstošiem eiro vērtām jaunākajām tehnoloģijām, Latvijas uzņmēmums parādīja, ka skaņu iespējams atklāt no jauna pieejamā un demokrātiskā veidā.

Piešķirot “Sonarworks” uzvaru šajā konkursā, EMMA apliecina, Latvijā radītā un izstrādātā tehnoloģija ir salīdzināma ar revolūciju auto stereosistēmu jomā. Tā drīzumā, ikvienam, sniegs iespēju panākt nevainojumu skanējumu gandrīz ikvienā auto, vai tas būtu spēkrats ikdienas lietošanai, vai ekskluzīvs un ar jaunākajām audio tehnoloģijām aprīkots brīvdienu auto.

Tādējādi “Sonarworks” paplašina piedāvāto inovāciju spektru pasaules tirgū un demonstrē, ka radītā tehnoloģija var tikt izmantota dažādās skaņas ierīcēs, sniedzot ikvienam iespēju baudīt neatkārtojamu studijas skaņas pieredzi.

“Salīdzinot ar citiem dalībniekiem, mana auto skaņas aparatūra bija, godīgi sakot, diezgan pieticīga. Cilvēki, to redzot, mazliet vīpsnāja, tomēr manai mašīnai, iespējams, ir aptuveni tūkstoš reižu lielāka skaņas apstrādes jauda nekā jebkuram citam modelim, kuru audio sistēmas es mēdzu uzlabot ar “Sonarworks” radīto un patentēto tehnoloģiju. Un šī tehnoloģija būs pieejama ikvienam” stāsta H.Bēms.

Pirmoreiz EMMA pasākumu H.Bēms apmeklēja kā skatītājs, būdams auto skaņas sistēmu entuziasts. Vērtējot “Sonarworks” radīto risinājumu, kas saistītas ar audiosistēmu pielāgošanu auto iekšējās akustikas vajadzībām, viņš sapratis, ka šajās sacensības ir iespēja izaicināt un pārbaudīt “Sonarworks” “Reference 4” produktu jaunā vidē, tāpēc nolēma konkursam pieteikt savu auto, izmantojot tajā uzņēmuma radīto tehnoloģiju.

Lai arī “Reference 4” lielākoties ir pazīstams skaņu ierakstu jomas profesionāļiem, kur tā digitāli kalibrē austiņas un studijas monitorus precīzai skaņas kvalitātei, “Sonarworks”, galvenokārt, šobrīd iegulda lielus resursus audio risinājumos, kas tuvā nākotnē būs pieejami plašākai auditorijai – mūzikas un audio klausītājiem.

Šī tehnoloģija pašlaik tiek strauji attīstīta, lai ikviens spētu uzlabot skaņu neatkarīgi no klausīšanās ierīces – austiņās, mājas audio iekārtā vai savā auto – un baudīt precīzu atskaņojumu, kā arī personalizēt skaņu atbilstoši savām vēlmēm un dzirdes specifikai.

Uzziņa:

Saistītie raksti

Kompānija “Sonarworks” dibināta Latvijā 2012.gadā, kad divi mūzikas mīļotāji satika inženieri un uzsāka kopīgu misiju, lai dāvātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam, kas rada vai klausās mūziku. Pašlaik “Sonarworks” ir vadošais skaņas kalibrēšanas uzņēmums pasaulē skaņas ierakstu industrijā.

Uzņēmuma radītajiem produktiem uzticas vairāk nekā 40 000 skaņu ierakstu studiju visā pasaulē, tai skaitā vairāk nekā 45 Grammy balvām apbalvoti skaņu inženieri, kuri strādā ar pasaules mūzikas zvaigznēm. Pašlaik “Sonarworks” turpina attīstīt darbību, lai nodrošinātu nevainojamu skaņas pieredzi ikvienam mūzikas klausītājam neatkarīgi no izmantotās ierīces, vai tās būtu mūzikas austiņas, skandas, vai auto stereoiekārtas.

LA.lv