×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. janvāris, 2018
Drukāt

Linda Rasa: Latviski par svarīgo Latvijai. Aprit 30 gadu, kopš iznāk “LA” (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

LINDA RASA, "LA" galvenā redaktore

“Rezolūciju mums sakrājies tik daudz, ka tās neviens ne tikai neizlasīs, bet pat nesavāks kopā. Mums vajag nodoties darbam, bet nevis rezolūcijām.” “Mazāk inteliģentiskās un birokrātiskās iedomības, vairāk studēt to, ko centrā un uz vietām dod mūsu praktiskā pieredze, un to, ko zinātne mums jau devusi.” “Ir jācīnās pret “augstmaņu” muļķīgu tiepšanos, papīru jezgu, pārbaudītāju komisiju spēlēšanu, vārdu sakot, dzīvā darba ierēdniecisku iznīcināšanu.” Pirms atklāju, kas ir šo vārdu autors, jāteic – skan gluži mūsdienīgi, vai ne? Zem šiem vārdiem varētu parakstīties vai katra plašsaziņas līdzekļa redaktors, kurš vēlas, lai žurnālisti strādātu plašas sabiedrības interesēs. Tiem piekristu katrs žurnālists, kurš lasītājiem vēsta par politiķu, amatpersonu, ierēdņu darbiem.

Lai man piedod lasītāji, bet šajā vēsturiskajā reizē atļāvos mazliet pašironijas, citējot…Vladimiru Iļjiču Ļeņinu. Šīs vēsturiskās personas iepriekšminētie teikumi bija publicēti ievadrakstā ar virsrakstu “Sākam” “Lauku Avīzes” pirmajā numurā 1988. gada 9. janvārī. Protams, ka toreiz, pirms trīsdesmit gadiem, tā bija nodeva laikam. Laikam, kad Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas izdoto avīžu un žurnālu “galviņas” rotāja sauklis “Visu zemju proletārieši, savienojieties!”. Taču, par laimi, tas jau bija laiks, kad komunisma celšana vairs reti kuram bija prātā, bija sākušies laikmetu grieži, kas drīzumā Latvijai ļāva atgūt neatkarību, brīvību. (Par šiem un citiem valstij un Latvijas cilvēkiem svarīgajiem notikumiem trīsdesmit gadu laikā mēs šodien vēstām “Latvijas Avīzes” īpašajā pielikumā “30 svarīgākie notikumi Latvijai”.)

“Lauku Avīzes” pirmais galvenais redaktors Voldemārs Krustiņš atzinis, ka sākotnējā iecere, izdodot jauno avīzi, bija atspoguļot “jaunākās parādības, kas vērojamas lauku ļaužu dzīvē” pēc iespējas plašākā spektrā. Bet atmodas notikumi lika paplašināt avīzes redzesloku un tā kļuva par vienu no pirmajiem izdevumiem, kas rakstīja par līdz tam noklusētiem Latvijas pagātnes jautājumiem. Pārmaiņas valstī un sabiedrībā ietekmēja arī darbu laikrakstā, un tas no lauku ļaužu uzticību iemantojušā izdevuma 2003. gadā kļuva par dienas laikrakstu ar nosaukumu “Latvijas Avīze”. Šo trīsdesmit gadu laikā uzņēmums no viena laikraksta ir izaudzis par akciju sabiedrību, kas izdod avīzi, vairākus žurnālus, grāmatas, kalendārus, tematiskus izdevumus, un iekļauj arī interneta portālus, radio.

“LA” redakcija 30 gadu laikā jau ir radījusi gandrīz seštūkstoš numuru – šodien iznāk avīzes 5945. numurs. Un neapšaubāmi, daudzveidīgais un mainīgais mediju tirgus, auditorijas prasības ir mainījušas laikraksta izskatu un saturu. Tagad bieži vien jums, cienījamie lasītāji, nākas mūsu rakstos saskarties ne tikai ar vārdiem “mūsu lasītājs vēstulē redakcijai raksta” vai “uz redakciju piezvanīja”, bet arī ar tādiem iespraudumiem kā: “ļaudis sociālajos tīklos sašutuši”, “feisbukā publicēts aicinājums”, “ironizē tvitera lietotāji”. Jaunie, modernie saziņas līdzekļi, internets, ir mainījuši sabiedrības paradumus, kā, kur un cik ātri iegūt informāciju. Tas mainījis redakciju darbu. Taču nemainīga paliek sabiedrības vajadzība pēc ticamas, svarīgas, saprotamas, noderīgas un interesantas informācijas. To mēs, “Latvijas Avīzes” redakcijas darbinieki, cenšamies nodrošināt šajā rakstīto un izrunāto vārdu pārbagātajā laikā. Mūsu pieredzējušie žurnālisti un redaktori strādā, lai jūs, lasītāji, saņemtu uzticamu, pārbaudītu informāciju, svarīgāko, interesantāko notikumu un viedokļu atlasi. Mēs daudzviet dominējošās anonimitātes vietā dodam vārdu personībām, autoriem ar plašām zināšanām, analītisku prātu un dzīves pieredzi. Mēs rakstām latviski par svarīgo Latvijai.

Un paldies visiem “Latvijas Avīzes” lasītājiem, kas laikrakstu abonē un lasa!

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Tieši tā – LATVISKI…. Bet KAS notiek komentāros???? LATVIEŠI tiek apsaukāti KRIEVU VALODĀ NO KRIEVISKI RUNĀJOŠIEM CILVĒKIEM,KURIEM VISS ATĻAUTS!? VIŅI VAR ATRASTIES VISUR, NO VIŅIEM PĒDĒJĀ LAIKĀ NAV MIERA!
  Patīk visas rubrikas un raksti. PALDIES JUMS!!! Bet nu jau labu laiku neesmu apmierināta ar rubriku “LASĪTĀJU VIEDOKĻI”, kur ĻOTI ILGI ATRODAS VIENI UN TIE PAŠI RAKSTI??? Trakums! Arī konkurss par orgānu izmantošanu pēc nāves glabājas kā relikvija???? Kādreiz šī rubrika bija ĻOTI INTERESANTA UN SAISTOŠA!
  VĒLU LAIKRAKSTA KOLEKTĪVAM DAUDZ LABU UN INTERESANTU RAKSTU PAR MŪSU AKTUALITĀTĒM!!! LAI JUMS IKVIENAM RADOŠA PIEEJA SAVAM DARBAM! BŪŠU ĻOTI PATEICĪGA! MAN JŪSU LAIKRAKSTS IR NO PIRMĀ NUMURA!

  • Janis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

   Paldies par pozitivo novertejumu, jo tik biezi nesaskatam neko labu, lai gan tas ir musu acu prieksa. Apsveicu LA, apsveicu zurnalistus un radaktorus, visus, visu, kas ir pozitivi un radosi noskanoti.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+