Pasaulē
Eiropa

Lauksaimnieki ar traktoriem iebrauc Bratislavā, protestējot pret krāpniecību1

Foto AFP/Scanpix/LETA

Vairāki desmiti Slovākijas lauksaimnieku otrdien ar traktoriem iebrauca galvaspilsētā Bratislavā, protestējot pret krāpniecību Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības subsīdiju izmaksāšanā, kam pirmais publiski pievērsa uzmanību noslepkavotais žurnālists Jans Kucjaks.

Lauksaimnieki pieprasa caurskatāmus noteikumus zemes lietošanas tiesībām un ES subsīdiju sadalei, kā arī izvirzījuši citas prasības, paziņoja grupa “Lauku platforma”, kas organizē šo protestu.

27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm tika atrasti 25.februārī pāra mājā Veļka Mačā Bratislavas austrumu pievārtē. Viņi tika nogalināti 21.februārī.

Kucjaks pētīja korupciju valdībā. Savu pēdējo nepabeigto rakstu, kuru martā publicēja portāls “aktuality.sk”, Kucjaks veltīja itāļu mafijas darbībai Slovākijā un tās sakariem ar valdību.

Šajā rakstā arī apgalvots, ka ES lauksaimniecības subsīdijas vairāku miljonu eiro apmērā ir zaudētas krāpniecības dēļ.

Žurnālista slepkavība izraisīja masu protestus, kuru dēļ martā no amata bija spiests atkāpties premjerministrs Roberts Fico.

“Mēs esam atvērti dialogam, bet līdz šai dienai mēs neesam saņēmuši no šiem lauksaimniekiem nevienu pieprasījumu tikties,” otrdien žurnālistiem paziņoja lauksaimniecības ministre Gabriela Matečna.

Protestētāji uz saviem traktoriem uzlīmēja uzrakstus “Atdodiet mūsu zemi” un “Mums ir vajadzīga lauksaimniecības reforma”.

Otrdienas vakarā viņi iebrauca publiskās autostāvvietās pie Donavas upes, lai tur pavadītu nakti. Daudzi bija atveduši līdz treilerus, bet citi gatavojās pārnakšņot teltīs.

Organizatori paziņoja, ka ir nodomājuši turpināt protestu, trešdien ar traktoriem iebraucot Bratislavas centrā un varbūt apstājoties pie parlamenta.

LA.lv