×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Lauksaimniekus semināros izglītos, kā realizēt savu produkciju veikaliem

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Foto no arhīva

Turpinot izglītot lauksaimniekus, kā realizēt savu produkciju veikalos, 2015. gada pirmajā pusē vietējais veikalu tīkls “top!” sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) rīkos piecus reģionālus seminārus, informē semināru rīkotāji.

Šajos semināros zemniekiem būs iespēja ne vien iegūt noderīgu informāciju par produkcijas realizēšanu, bet arī LLKC pārstāvji informēs par prasībām produkcijas realizācijai tirgū un nacionālajām pārtikas kvalitātes shēmām.

“Ņemot vērā to, ka iepriekšējā gadā veiksmīgi tika aizvadītas pirmās apmācības, kā rezultātā veikalu tīkls “top!” uzsāka sarunas par iespējamo sadarbību ar vairāk nekā pieciem produkcijas ražotājiem, šogad kopā ar LLKC nolēmām ne vien turpināt, bet arī paplašināt sadarbību šo semināru organizēšanā, lai varētu sasniegt vēl vairāk cilvēku visā Latvijā un piedāvāt plašāku un kvalitatīvāku informāciju,” klāsta veikalu tīkla “top!” līdzīpašnieks Edvīns Bergmanis.

Viņš arī pauž pārliecību, ka ikvienam zemniekam pat ar nelielu daudzumu saražotās produkcijas ir iespēja panākt savas produkcijas nokļūšanu veikalu plauktos. Galvenais ir zināt sadarbības pamatprincipus un to, kā sagatavot produkciju tirgošanai veikalos. Šī informācija un praktiski padomi tiks sniegti semināru apmeklētājiem.

LLKC pārstāvji zemniekus semināros informēs arī par prasībām, kādas nepieciešams ievērot, lai saražoto produkciju varētu realizēt tirgū. Tāpat semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar kārtību, kā notiek bioloģisko un integrēto saimniecību atzīšana, un noteikta produkcijas atbilstība zaļajai vai bordo karotītei.

Pirmais izglītojošais seminārs lauksaimniekiem šogad paredzēts 30. janvārī Valmierā. Otrais seminārs paredzēts 13. februārī Liepājā, trešais – 27. februārī Rēzeknē. Nākamais pasākums noritēs 13. martā Bauskā, savukārt noslēdzošais seminārs paredzēts 27. martā Talsos.

Semināri zemniekiem tiek organizēti, lai veicinātu labāku un efektīvāku vietējo ražotāju un veikalu tīklu sadarbību. Apmeklējot šīs apmācības, lauksaimnieki ne vien uzzinās par iespējām, kā realizēt savu produkciju veikalos, bet arī to, kā labāk komunicēt ar tirgotājiem, sagatavot piedāvājumu un pēc tam arī produkciju tirgošanai veikalos, kā arī to, kādas ir būtiskākās lietas, kas jāņem vērā, sadarbojoties ar veikaliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+