Sports
Citi sporta veidi

Lauma Grīva 32 gadu vecumā pirmo reizi kvalificējas PČ finālam 0

Latvia’s Lauma Griva makes an attempt in the women’s long jump qualification during the World Athletics Championships in London Wednesday, Aug. 9, 2017. (AP Photo/Matt Dunham)

Latvijas sportiste Lauma Grīva trešdien pasaules čempionātā vieglatlētikā ar piekto labāko rezultātu kvalificējās finālsacensībām tāllēkšanā, pie šāda panākuma tiekot pirmo reizi karjerā.

Grīva lietainos apstākļos pirmajā mēģinājumā lēca 6,50 metru tālumā, bet otrajā piegājienā uzlaboja savu rezultātu, aizlecot 6,58 metrus. Savukārt no trešā mēģinājuma latviete atteicās, jo konkurentes viņu vairs nevarēja izstumt no finālistu pulka.

Ar 6,50 metriem latviete A grupā bija ceturtā, bet kopumā uzrādīja piekto rezultātu 30 tāllēcēju konkurencē.

Labāko rezultātu ar 6,66 metriem sasniedza zem neitrāla karoga startējošā krieviete Darja Kļišina, otrā ar 6,64 metriem bija Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Tjana Bartoleta no ASV, bet trešais labākais rezultāts bija britu vieglatlētei Loreindai Adženai, kura lēca 6,63 metru tālumā.

Ceturtā ar 6,62 metriem bija pazīstamā horvātiete Ivana Španoviča, kura pēc pirmā mēģinājuma izlēma neriskēt lietainajos apstākļos un pārējos divus piegājienus neveica, bet viņai sekoja Grīva. Savukārt sezonas līdere (7,13) un Londonas olimpisko spēļu čempione Britnija Rīsa no ASV ar 6,50 metriem bija devītā.

Fināla kvalifikācijas normatīvs bija 6,70 metri, taču nevienai no tāllēcējām no neizdevās izpildīt, finālsacensībās iekļūstot 12 labāko rezultātu īpašniecēm.

Finālsacensības norisināsies piektdien plkst.21.10 pēc Latvijas laika.

Grīvai šis ir trešais pasaules čempionāts, bet iepriekšējos divos 2011.gadā Tegu un 2013.gadā Maskavā viņa nepārvarēja kvalifikāciju, ieņemot 23. un 16.vietu.

Šosezon 32 gadus vecās Grīvas labākais rezultāts ir 6,72 metri. Lai gan viņa neizpildīja pasaules čempionāta normatīvu, kas bija trīs centimetrus tālāks, latviete tika pie iespējas startēt pasaules čempionātā.

LA.lv