×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Laupītāji Bolderājā mēģinājuši uzspridzināt bankomātu; viens miris (FOTO, VIDEO) (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Traģiskais negadījums Bolderājā, Gaigalas ielā, noticis, laupītājiem mēģinot uzspridzināt bankomātu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins šodien žurnālistiem pastāstīja, ka ap plkst.4 blakus dzelzceļa sliedēm nograndis sprādziens, kurā viens vīrietis gāja bojā, bet vēl viens smagi ievainots. 30 gadus vecais vīrietis šobrīd atrodas slimnīcā, kur viņam tika veikta operācija. Mirušā vīrieša identitāte vēl tiek skaidrota.

Ņemot vērā saasināto situāciju saistībā ar terorisma draudiem Eiropā, policija šī notikuma iemeslu noskaidrošanā iesaistīja plašus spēkus, tostarp pretterorisma vienību “Omega”. Jau aptuveni pusotru stundu pēc sprādziena bija skaidrs, ka nav noticis terorakts.

Policija noskaidrojusi, ka no sprādziena vietas netālu esošā tirdzniecības centra Stūrmaņu ielā 29 atrodas divi bankomāti, no kuriem viens bija noziedznieku mērķis, proti, noziedznieki bija plānojuši šo bankomātu uzspridzināt, lai iegūtu naudu. Sākotnējā informācija liecina, ka bankomātā bija izurbts caurums, lai to piepildītu ar gāzi. Sprādziena vietā, visticamāk, uzsprādzis gāzes balons. Līdz ar to sprādzienbīstamo ierīci noziedznieki nemaz nebija paspējuši aiznest līdz bankomātam. Attālums no sprādziena vietas līdz bankomātam ir aptuveni 800 metri.

Policija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu šajā noziegumā pārējās iesaistītās personas, taču norāda, ka šāda veida noziegumi gan Eiropā, gan Latvijā bijuši arī agrāk.

Latvijā pēdējo gadu laikā policija aizturējusi trīs personu grupas par šādu noziegumu veikšanu. 2010.gadā un 2012.gadā aizturētas divas piecu personu grupas. Savukārt 2013.gadā tika aizturēta personu grupa, kurai līdzīgi kā šajā gadījumā noziegumu līdz galam veikt neizdevās, jo notika neplānots sprādziens. Toreiz gan tik smagas sekas sprādzienam nebija.

Šogad bijuši vairāki gadījumi, kad noziedznieki mēģinājuši paveikt šāda veida noziegumu, un četros gadījumos bankomātus arī izdevies apzagt – trīs gadījumi bijuši šogad pavasarī, bet pēdējais gadījums bija šā gada novembrī Rīgā, Pārdaugavā.

Viena no izmeklēšanas versijām liecina, ka šorīt cietušie vīrieši varētu būt saistīti arī ar citiem šogad veiktajiem bankomātu spridzināšanas gadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. balons nemaz tik viegli nesprāgst, ja iekšā nav maisījums(gaiss+gāze) un nav atklātas liesmas …

  2. Nu i hrens ar viņiem ! Zagļu nav žēl !

  3. Lielvārdes novada cena – 200 miljoni eiro (18)

  4. /home/minska/Lejupielādes/Saite uz 1327_IESNIEGUMS.pdf

Draugiem Facebook Twitter Google+