Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
13. novembris, 2013
Drukāt

LB laiž apgrozībā pēdējo piemiņas monētu – “365” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka (LB) ceturtdien laiž apgrozībā sudraba piemiņas monētu “365”, kas piedāvā intelektuālu un eksaktu traktējumu par laika un pārmaiņu tēmu. Šī monēta pieliek simbolisku punktu atjaunotā lata laika nogrieznim, portālu “LA.lv” informēja LB.

Monētas mākslinieks ir Paulis Liepa. Monēta kalta Nīderlandes kaltuvē “Koninklijke Nederlandse Munt”. Uz monētas redzama riņķa līnija, kas simbolizē 360 + 5 grādus, ietverot arī laika atskaites punktu.

Monētā iekodēts savdabīgs daļskaitļu rēbuss ar pamatskaitli četri: gadalaiki, debespuses, ceturkšņi. Monētas aversā uz centru kārtoti riņķa līniju loki simbolizē vienu sekundi, minūti, stundu, dienu, mēnesi un gadu. Savukārt reversā spožs sektors apļa diagrammā māksliniekam pārtop par lata simbolu.

Monētas nominālvērtība ir viens lats, un tā ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Monētas tirāža ir 5 000 eksemplāru.

Monēta būs nopērkama LB Rīgā kasēs Kr. Valdemāra ielā 1B, kā arī Liepājas un Daugavpils filiālēs – no ceturtdienas pēcpusdienas. Tāpat monētu varēs iegādāties tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās – bankās, suvenīru un juvelieru veikalos. Monētas cena LB kasēs – 22,31 lats par eksemplāru.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā LB laida apgrozībā pēdējo īpaša dizaina vienlatnieku. Pieprasījums pēc šīs monētas bija tik liels, ka centrālās bankas kasēs Rīgā tā izķerta aptuveni dienas laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tūdaliņštagadiņš Atbildēt

    Vai šitto skaņu plati varēs uzlikt nospēlēt arī uz vecajim patafoniem?

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+