Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

5G bāzes stacijas būs arī Daugavpilī un Jelgavā0


“Tele2” 5G
“Tele2” 5G
Publicitātes foto

Mobilo sakaru operators “Tele2”, turpinot sava 5G tīkla attīstību, līdz šī gada beigām uzstādīs un iedarbinās 5G mobilo sakaru bāzes stacijas arī Daugavpilī un Jelgavā. Šīs bāzes stacijas pievienosies jau šobrīd strādājošajai 5G bāzes stacijai Rīgā, Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā.

“Tele2” 5G mobilā bāzes stacija Daugavpilī tiks uzstādīta Jātnieku ielā, bet Jelgavā 5G bāzes stacija atradīsies pie Dobeles šosejas. Šīs vietas izvēlētas, jo izbūvēta 5G tīklam atbilstoša infrastruktūra.

“5G bāzes stacija Mūkusalas Biznesa Centrā darbojas veiksmīgi un nepārtraukti notiek darbs pie tīkla darbības pilnveidošanas un attīstības. Šobrīd tehniski esam nonākuši jau tik tālu, ka esam gatavi 5G tīklu iedarbināt arī citās Latvijas pilsētās, kas palīdzēs veicināt šo reģionu attīstību nākotnē,” atzīst “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Saistītie raksti

Vienlaikus L.Krūmiņa atzīmē, ka jau pavisam drīz sagaidāms arī tas brīdis, kad “Tele2” 5G tīkls darbosies komercrežīmā bez jebkādiem ierobežojumiem. Šobrīd 5G tīklu ir iespējams izmēģināt, piesakoties “Tele2” interneta mājas lapā.

“Interese par 5G tīklu ir liela, jo tas var sniegt ļoti plašas iespējas. Taču šobrīd šī tehnoloģija visā pasaulē un arī pie mums Latvijā ir attīstības sākuma posmā, tādēļ interesenti pagaidām var izbaudīt tikai 5G mobilā interneta ātrumu, kas ir konkurētspējīgs optiskā interneta piedāvātajam ātrumam. Līdz brīdim, kad varēsim baudīt minimālu signāla aizturi jeb latentumu un ierīces, izmantojot 5G tīklu, varēs sazināties savā starpā, vēl ir tāls ceļš ejams un daudz darba jāpaveic visām iesaistītajām pusēm,” saka L.Krūmiņa.

LA.lv