×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Lielais remonts. Traks var palikt!

1. Vīrus iepazīst pēc cepures?


1no7
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saimnieks visu nevar un nespēj izdarīt. Kad priekšā nopietnāks mājokļa remonts, atliek vien meklēt amatniekus. Ja pazīstamu un pārbaudītu nav, tas ir lēciens bezdibenī. Kā izvairīties no nervu sabrukuma?

Internetā piedāvājumu daudz. Visi sola ātri, labi un lēti. Ko viņi šeit dara, kāpēc vēl nav aizbraukuši, lai saņemtu vismaz 10 eiro stundā?

Lētu amatnieku nav, par velti neviens nestrādā, ar labdarību neaizraujas – tā ir aksioma. Cenu priekšaptauja pa telefonu ir bezjēdzīga – ne saimnieks var precīzi pateikt, kas konkrēti jādara, ne viņi spēj saprast, ko tas praktiski nozīmē.

Ja plānoti darbi, kas prasa specifiskas zināšanas, piemēram, elektrības un santehnikas pārbūve, lielākā kļūda ir pašam meklēt šos speciālistus. Lai to dara potenciālais brigadieris, kam uzticēsiet visu remontu, gan jau viņam ir savi paziņas! Pretējā gadījumā pats kļūsiet par darbu vadītāju, uzklausīsiet savstarpējas pretenzijas, kurš kuru kavē un kurš neko nezina un neprot. Komandu komplektē tās līderis, viņš arī atbild par rezultātu. Pasūtītājam tikai skaidri un saprotami jāformulē uzdevumi!

Iepazīšanās vizītes objekta apskatei ir gan apgrūtinošas, gan riskantas – var pietrūkt spēka uzreiz atteikt, pat nenonākot līdz atsevišķām niansēm. Ja cilvēks ar milzu pārliecību mēģina iestāstīt, ka nav tādu darbu, kurus viņš neprot, ka visu kvalitatīvi paveiks mēneša laikā un tieši divreiz lētāk nekā konkurenti, tālāk var neturpināt – jums ir darīšana ar iesācēju vai haltūristu, kurš kādam asinis jau izdzēris!

Vismaz divus vai trīs pretendentus tomēr vērts vaigā apskatīt un piesardzīgi izklaušināt, diplomātiski attālinot nākamo sarunu raundu. Ir dažas nianses, kas liek piesaistīt uzmanību. Piemēram, meistara aizņemtība. Ja viņš var atbrīvoties tikai pēc pāris mēnešiem, milzu skaitļus arī nesauc, tātad acīmredzot ir pieprasīts un atzīts. Varbūt der pagaidīt, līdz atbrīvosies?

Morāle: īsts meistars zina savu cenu. Labiem reklāma nav vajadzīga, tiem tāpat darba pietiek, bet uz universāliem amatniekiem riskanti paļauties!

  1. Vīrus iepazīst pēc cepures?

  2. Kāpēc nepieciešams projekts?

  3. Ko dod līgums?

  4. Kā veidot attiecības
  5. Vai procesu var kontrolēt?

  6. SVARĪGI

  7. PADOMI


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+