×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

“Lielajā dzintarā” apmetušies neparasti muzikāli kukaiņi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Koncertzāles “Lielais dzintars” 7. stāva restorānā “Tinto” sadarbībā ar koncertzāles arhitektu, profesoru Folkeru Gīnki izveidots īpašs mākslas darbs – sienas gleznojumi, LA.lv uzzināja koncertzālē.

“Lielā dzintara” sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane stāsta, ka zīmējuma koncepcija izstrādāta kopā ar Latvijas labāko grafiti meistaru Kiwi un atklāj Latvijas dārgakmeņa – dzintara – būtību.

“Katrs atceras, ka, atrodot dzintaru, nereti tajā iekusuši mazi kukainīši. Sienas gleznojuma koncepcija tika veidota, balstoties uz domu, ka ēka ir kā liels dzintara gabals, kurā iekusuši muzikālie kukaiņi,” ar ideju iepazīstina restorāna īpašniece Liene Cakare.

Visus gleznojumā redzamos kukaiņus mākslinieks izstrādāja atbilstoši Kurzemei raksturīgai faunai, savienojot tos ar mūzikas un instrumentu tēmu, turpina Cakare: “Gleznojuma centrā ir mikrofona vabole, tā izstaro vibrāciju uz kuras viļņiem tiecas citi muzikālie orķestra kukaiņi. Tos ielenkuši Kurzemei raksturīgie mazie kukaiņi neitrālā, pelēkā krāsā.

Lai veidotu vienotu ansambli, gleznojuma daļas ir eksponētas arī pirmā stāva kafejnīcā, piebilda Hartmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+