Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Lielajā kalnā – uzvara vai zaudējums?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Paikspīkas dižā kalna sacīkšu finālā viss notika tieši tā, kā varēja prognozēt pēc treniņu un kvalifikācijas braucienu rezultātiem.

Amerikānis Rīss Millens ar Latvijā būvētu elektriskas piedziņas auto bija visai pārliecinoši ātrākais šajā nominācijā. Bet absolūtajā vērtējumā pavisam nedaudz zaudēja klasiskam benzīna auto un francūzim Romēnam Dimā. Tātad elektrība joprojām nespēj uzvarēt naftu?

Precizēsim. Dažbrīd un dažviet spēj. Ja pievienotajā rezultātu tablo nekoncentrējamies uz sekunžu summu, bet papētām spēku samērus visgrūtākajā, augstākajā treses posmā – Millens un Ogres auto tur ir klasiku krietni pieveicis. Līdzīgs spēku samērs ir trases starta posmā. Un tikai vidējie, samērā lēniem līkumiem bagātie brauciena fragmenti elektriskajiem auto pašlaik grūtāki nekā benzīnniekiem. Objektīvi un neatrisināmi, līdz (kā jau pirms pāris gadiem teica Andris Dambis) nenāks revolūcija akumulatoru tehnoloģijās. Auto, ar kuru brauca Dimā, ir par kilogramiem 300 vieglāks nekā eO. Un Ņūtona likums, centrbēdzes spēki ir visvareni, pat ar milzu jaudas pārsvaru un ģeniālām spēka pievades sistēmām katram ritenim šobrīd vēl elektriskajiem auto uzvarēt neļauj. Šobrīd.

Par attīstību. Visos posmos un trasē kopumā mūsu ekipāžas sniegums šogad ir bijis labāks nekā pērn. Rīss Millens kā trešais (un pirmais ar elektropiedziņu) pasaulē ir pierakstījies “astoņu minūšu klubā”. Labāk nekā pērn brauc arī konkurenti. Bažas vieš vienīgi fakts, ka to konkurentu maz un speciāli sagatavoto elektroauto klase tā vien draud pārvērsties par elitāru dīvainīšu klubu. Četri auto, no kuriem finišē trīs, – īstai intrigai par maz…

Ja jau ieskandinājām kritisku toni – švaki Paikspīkai ar publicitāti. Sevišķi treniņu un kvalifikācijas laikā. Izreklamētā mobilā aplikācija, kuru laikus ielādēju un rekomendēju arī jums, izrādījās tāds štrunts un badamaize. Neko īpaši neglāba arī organizatoru mājaslapa. Bet mūsējie – “Tavs auto” reportieru grupa bija absolūti koncentrējusies uz Rīsa Millena visai vienveidīgajām un eO slavējošajām intervijām, godprātīgi atstrādājot sponsoru naudu, rādīja Andri Dambi tikai uz VW elektroauto fona, bet ārpus “sava dārziņa” plašākas informācijas un objektīvas žurnālistikas ūdeņos tā arī neiepeldēja.

Tātad – nospraustie mērķi sasniegti. Kā tas ietekmēs nākotnes norises, par to jautāsim zēniem pēc atgriešanās mājās.

pikespeak_10

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+