×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2017
Drukāt

Lielajā salā Latvijā cietuši vairāki cilvēki

Foto: NMPDFoto: NMPD

Aizvadītajā diennaktī Latvijā mediķu aprūpē tika nogādāti septiņi cilvēki, kuri lielajā salā bija pārsaluši vai guvuši apsaldējumus, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Aizvadītajā diennaktī mediķi snieguši palīdzību kādam 73 gadus vecam vīrietim Zemgalē, kurš laikam neatbilstošā apģērbā bija izgājis uz šķūnīti un vairs nav spējis atgriezties miteklī. Sirmgalvim tika konstatēta ķermeņa atdzišana un cietušais tika nogādāts slimnīcā.

Tāpat mediķu palīdzība bija nepieciešama kādai 82 gadus vecai sievietei Latgalē. Cietušās meita, kura dzīvo Rīgā, bija lūgusi kaimiņu apciemot māti, un viņš atradis sievieti ar nopietnu ķermeņa atdzišanu. Vidzemē kāds sociālais darbinieks atradis neapkurinātās telpās bez samaņas guļam kādu 72 vecu vīrieti. Cietušais tika nogādās mediķu aprūpē ar apsaldētu kāju un ķermeņa atdzišanu.

Aizvadītajā diennaktī mediķi snieguši palīdzību kādam 51 gadu vecam vīrietim bez noteiktas dzīvesvietas, kurš guvis apsaldējumus un ķermeņa atdzišanu, ilgstoši atrodoties uz ielas. Savukārt Zemgalē kādam 17 gadus vecam jauneklim bijusi nepieciešama mediķu palīdzība pēc tam, kad nepazīstami cilvēki viņu nogrūduši no kājām un, vārtot pa sniegu, piekāvuši. Bukša atzina, ka cietušais bijis iereibis. Viņš ar plaukstas apsaldējumu un ķermeņa nobrāzumiem tika nogādās slimnīcā.

Bukša norādīja, ka aukstajā laikā mediķi aizvien vairāk sniedz palīdzību gados vecākiem cilvēkiem, kuri guvuši apsaldējumus vai ķermeņa atdzišanu. Lielākoties tie ir cilvēki, kuri dzīvo vieni un kritiskos brīžos nespēj sev palīdzēt, piemēram, nokrīt ārpus mājas un nespēj paša spēkiem piecelties.

NMPD pārstāve aicina cilvēkus, kuru vecāka gada gājuma radinieki dzīvo laukos, biežāk viņiem piezvanīt, aizbraukt apraudzīt un palīdzēt ikdienas darbos, piemēram, nodrošināt ar malku, kamēr ārā valda sals. Tāpat Bukša aicināja neignorēt uz ielas pakritušus cilvēkus, bet gan pieiet viņiem klāt un pajautāt, vai nav nepieciešama palīdzība.

Sestdienas rītā Latgalē reģistrētā gaisa temperatūra bija zemākā valstī kopš 2012.gada februāra, pārspējot pērnās ziemas minimālo rādījumu – mīnus 30,9 grādus 2016.gada 8.janvārī Ainažos.

Sinoptiķi prognozē, ka sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu vairs tikai dienvidaustrumu novados, galvenokārt Latgales dienvidos, gaisa temperatūra būs zemāka par -20 grādiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+