×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

“Liepājas metalurga” kreditori paraksta dokumentus par aktīvu nodošanu “KVV Group”

LETALETA

Maksātnespējīgā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” nodrošinātie kreditori parakstījuši nepieciešamos dokumentus, kas ļaus nodod aktīvus kompānijai “KVV Liepājas metalurgs”, pastāstīja “Liepājas metalurga” maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

“Kreditori dokumentus ir parakstījuši. Gaidām vēl dažus dokumentus no “KVV Group”, un tad varēs sākties aktīvu nodošana “KVV Liepājas metalurgam”,” sacīja Velmers.

Viņš norādīja, ka aktīvu nodošanu varētu ilgt pāris nedēļas. “Tas ir praktisks darbs. Varbūt ne tik daudz no iesaistītajām pusēm atkarīgs, bet vairāk no iestādēm, kas pārreģistrēs īpašumtiesības. (..) Kad īpašumtiesības būs pārreģistrētas uz “KVV Liepājas metalurgu”, kreditori varēs saņemt pirmo maksājumu [20,5 miljonu eiro apmērā],” klāstīja administrators.

Tāpat viņš apliecināja, ka “KVV Liepājas metalurgs” joprojām plāno ražošanu Liepājā atsākt līdz šā gada beigām. “Jautājums vēl ir par apmēru, kādā ražošana tiks atsākta, bet apņemšanās tāda joprojām ir,” piebilda Velmers.

“Liepājas metalurga” nodrošinātie kreditori ir Valsts kase un bankas “Citadele” un “SEB banka”.

“KVV Liepājas Metalurgs” valdes loceklis Igors Kovaļenko norādīja, ka līdz ar dokumentu parakstīšanu ar kreditoriem noslēdzas svarīgs posms, lai tālāk īpašnieku maiņu reģistrētu zemesgrāmatā un notiktu aktīvu pārņemšana.

“Vienlaikus mēs turpinām sarunas un līgumu slēgšanas procesu gan ar piegādātājiem, gan ar pakalpojumu sniedzējiem un no šo sarunu rezultāta ir arī atkarīgs, kā notiks rūpnīcas darbības atjaunošana – vai pakāpeniski saskaņā ar iepriekš pausto – sākotnējās ražošanas jaudas 35 000 tonnas mēnesī, aptuveni 500 darbinieki – vai visā rūpnīcā uzreiz,” teica Kovaļenko.

Viņš uzsvēra, ka “KVV Liepājas Metalurgs” šobrīd pieturas pie plāna ražošanu atsākt līdz gada beigām. “Tie darbinieki, kas šobrīd strādā rūpnīcā, ir jau mūsu atbildība. Savukārt papildu darbinieku pieņemšana notiks roku rokā ar rūpnīcas ražošanas atsākšanas procesu, kas ļauj precīzi noteikt kādus speciālistus attiecīgajā posmā vajadzēs,” piebilda “KVV Liepājas Metalurgs” valdes loceklis.

Jau vēstīts, ka šogad 2.oktobrī tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu “KVV Group”. Ukrainas kompānija par “Liepājas metalurga” pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā. “KVV Liepājas metalurgs” ražošanu plāno sākt šogad.

“Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu atzina pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+