×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

Liepājas Simfoniskais orķestris sezonu atklās kopā ar talantīgo Georgiju Osokinu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

16. septembrī plkst.19 Liepājas Simfoniskais orķestris savu nu jau 136. koncertsezonu atklās uz jaunās Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves kopā ar jauno pianisma spīdekli Georgiju Osokinu, LA.lv uzzināja orķestrī.

Lai gan orķestris jaunajā mājvietā mitinās jau teju veselu sezonu, koncertsezonas atklāšanu tas šeit piedzīvos pirmo reizi. Liepājas Simfoniskais orķestris jauno koncertsezonu atzīmēs ar Sergeja Rahmaņinova mūziku. Otrā simfonija un Trešais klavierkoncerts ir ierindojami ne vien Rahmaņinova, bet arī klasiskās mūzikas repertuāra populārāko opusu sarakstā.

Jaunākais no Osokinu pianistu dinastijas pārstāvjiem Georgijs Osokins slavas zenītā kāpis pavisam nesen – pēc diploma iegūšanas prestižajā Friderika Šopēna konkursā Varšavā. Pēdējā nepilna gada laikā jau tūkstošiem klausītāju ir baudījuši jaunā pianista koncertus gan Eiropā, gan ASV un arī Āzijā. Georgija Osokina kontā jau ir vairākas prestižas starptautiskas, kā arī pašmāju balvas, toskait Latvijas Lielā mūzikas balva 2015, ko viņš saņēma kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Izdevniecība “Piano Classics” Lielbritānijā tikko laidusi klajā talantīgā pianista pirmo solo albumu – Šopēna vēlīno darbu ieskaņojumus.

Līdz šim gandrīz katrā koncertā repertuāru Georgijs Osokins ir varējis izvēlēties pats, kas ne vienmēr izdodas mūsdienu mūzikas industrijā. Arī šis nav izņēmums, Liepājas Simfoniskais orķestris bija atvērts pianista piedāvājumam, piekrītot atskaņot tieši Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu (opuss 30). “Manā ģimenē Rahmaņinova 30.opusam ir īpaša vēsture. Savā laikā mamma (pianiste Irina Osokina) to atskaņojusi eksāmenā Maskavas konservatorijā tieši tad, kad vēl bija stāvoklī un gaidīja manu brāli. Ne tikai man, bet arī mammai šis koncerts ir īpašs un pat simbolisks. Pateicoties viņai mums ir saglabājušās ļoti vecas šī klavierkoncerta notis, pēc kurām es šobrīd spēlēju. Katram skaņdarbam es veidoju savu iekšējo stāstu, bet tas lai paliek noslēpums,” stāsta Georgijs Osokins.

LSO sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Vēvere aicina koncerta apmeklētājus laikus padomāt par transportlīdzekļu novietošanu, jo atklāšanas koncerta laikā pilsētā norisināsies Rally Liepāja, kā dēļ būs satiksmes ierobežojumi un tiks slēgts stāvlaukums pie koncertzāles “Lielais dzintars”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+