×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Liepājas teātris sezonu sāks ar iestudējumu “Mēnesis uz laukiem”

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Konstantīns Bogomolovs

Liepājas teātris savu 109. sezonu atklās 11. septembrī ar Ivana Turgeņeva lugas “Mēnesis uz laukiem” iestudējumu, pie kura vasarā darbu uzsāks režisors Konstantīns Bogomolovs, LA.lv uzzināja teātrī.

Šosezon pašu mājās un viesos Liepājas teātris nospēlējis kopskaitā apaļas 200 izrādes.

Visvairāk reižu spēlēts muzikālais dzīvesstāsts “Piafa” (režisore Laura Groza-Ķibere) – kopumā 17 reizes. Otrajā vietā ar 15 izrādēm ierindojas komēdija “Boeing, Boeing” (režisors Armands Zvirbulis) un izrāde bērniem “Bezgalīgo stāstu stāsts” (režisore Lelde Kaupuža).

108. sezonas nodarbinātākā aktrise bijusi Everita Pjata, kura nospēlējusi 140 izrādes un piedalījusies piecos jauniestudējumos. Simt vai vairāk izrādes nospēlējuši vēl deviņi aktieri – Kaspars Kārkliņš (135), Anete Berķe (133), Gatis Maliks (124), Mārtiņš Kalita (118), Rolands Beķeris (117), Agnese Jēkabsone (115), Signe Ruicēna (104), Ilze Jura (103) un Edgars Ozoliņš (100).

Liepājas teātrim šī ir bijusi ļoti veiksmīga sezona – saņemtas piecas “Spēlmaņu nakts” (ieskaitot skatītāju simpātiju) balvas, aktieris Egons Dombrovskis kļuva par Harija Liepiņa balvas un Liepājas Kultūras balvas ieguvēju, iestudējums “Stavangera” (Pulp People) tika parādīts Starptautiskajā teātra forumā “TEART” Minskā un tamlīdzīgi.

Pašlaik Liepājas teātra repertuārā ir 20 iestudējumi – vecākais no tiem tiek spēlēts jau kopš 2007. gada – tā ir izrāde bērniem “Sniegbaltītes skola”, kuru būs iespējams noskatīties arī nākamajā sezonā. Taču šajā sezonā vairākas skatītāju iemīļotās izrādes, kas ilgstoši bija repertuārā, piedzīvojušas arī pēdējo izrādi, piemēram, “Hanana” un “Viss par vīriešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+