×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

Likvidē enerģētikas salas Baltijā (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kopš Lietuvas un Zviedrijas starpsavienojuma “NordBalt” un Lietuvas un Polijas starpsavienojuma “LitPol” darbības sākšanas Baltijas valstis vairs nav uzskatāmas par Eiropas Savienības enerģētikas salām, vakar abu starpsavienojumu oficiālās atklāšanas pasākumā Viļņā uzsvēra Baltijas valstu vadītāji.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite uzsvēra, ka Lietuva pirms 25 gadiem atjaunoja neatkarību, bet tagad ieguvusi ekonomisko neatkarību. Pēc Grībauskaites teiktā, “NorBalt” un “LitPol” starpsavienojumi palīdzēs Baltijas valstīm atgūt enerģētisko neatkarību no Krievijas. Igaunijas premjerministrs Tāvi Roivass divu starpsavienojumu atklāšanu nodēvēja par vēsturisku. “Šie projekti vieno ne tikai Lietuvu, Poliju un Zviedriju, bet visu Eiropu,” uzsvēra Igaunijas premjers. Pēc viņa teiktā, “NordBalt” un “LitPol” projekti nozīmē Baltijas reģiona drošību un cenu konkurenci. “Neviena no Baltijas valstīm vairs nav enerģētikas sala,” sacīja Roivass.

Arī Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma norādīja uz abu starpsavienojumu lielo nozīmi reģiona enerģētiskās neatkarības nodrošināšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kopš Grība augstprātīgi izturējās pret mūsu tv žurnālistiem, man pret viņu cieņas nav – kā tāda kompartijas rajkoma sekretāre, nekas vairāk. Smuka, bet auksta. Leišu premjers – pelēks.
    Taavi Rõivas pēc izskata arī nav modelis, bet ar visiem korekts. Toties Ilves ir Latvijā populārāks nekā Igaunijā, kur viņu godā par Pingvīnu. Ilves latviski ir lūsis.
    Mūsu ōmīte Laimdota visiem patīk, mīļa kā no Pifa grāmatiņas. Nav viņas vaina, ka Solvita iekāroja sev lielāku varu. Bet Vējonim prezidenta krēsls un uzvalciņš par šauru – tas amats pēc Satversmes kādreiz bija domāts vecam vīram Čakstem.
    Kopumā – mēs neesam ne labāki, ne sliktāki par kaimiņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+