×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Lindermana partiju likvidēt neesot vienkārši

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī Drošības policija atzinusi Vladimira Lindermana partijas “13. janvāra kustība”, kura vēlāk pārdēvēta “Par Dzimto Valodu!”, dibināšanu par nelikumīgu, likvidēt to nav vienkārši, aģentūrai BNS pastāstīja Uzņēmumu reģistra (UR) pārstāve Sandra Notruma.

Viņa norādīja, ka gadījums ar Lindermana partijas dibināšanu atklāj vairākus trūkumus Politisko organizāciju likumā, taču bez likumdevēja iesaistes tiesībsargājošās iestādes ir bezspēcīgas. UR ir saņēmis Drošības policijas (DP) atzinumu, kurā tiek lūgts pārskatīt 2010. gada sākumā valsts notāra lēmumu, ar kuru savulaik tika reģistrēta politiska partija “13. janvāra kustība”, kura šā gada jūlijā mainīja nosaukumu pret “Par Dzimto Valodu!”, informēja Notruma. Viņa paskaidroja, ka policija, balstoties uz desmitiem nopratinātu cilvēku liecībām, guvusi nepārprotamus pierādījumus, ka dibinātāji ir pārkāpuši Politisko partiju likumā noteikto dibināšanas procedūru. Turklāt tika sniegtas nepatiesas ziņas, kas ir krimināli sodāmas darbības.

Notruma arī norādīja, ka pašlaik atbilde policijai vēl tikai top, taču jau tagad var teikt, ka, “pat ja konstatētu valsts notāra lēmuma prettiesiskumu, ņemot vērā iespējamo nepatiesu ziņu norādīšanu partijas dibināšanas protokolā, šādu valsts notāra lēmumu galvenais valsts notārs nevar atcelt”. UR pārstāve atzina, ka šādi gadījumi spilgti parāda problemātiku, uz kuru UR norāda pēdējos četrus gadus.

Notruma informēja, ka UR kopā ar Tieslietu ministriju, DP un prokuratūru jau pirms vairākiem gadiem sagatavoja grozījumus Politisko organizāciju likumā, kas apstiprināti valdībā un pašlaik atrodas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijā. Gozījumi tika iesniegti jau devītajā Saeimā, taču tie joprojām atrodas pirmajā lasījumā. “Grozījumi paredz, ka zvērināti notāri apliecina partijas dibināšanas sapulces faktu. Patlaban iesniedzēji atbild par ziņu patiesumu, un, kā redzams no DP vērienīgās izmeklēšanas vairāku gadu garumā, ir jāiesaista notāri. To, ka minētie grozījumi ir nepieciešami, apstiprināja arī vairāku ekspertu sanāksmes, ko UR organizēja vasarā pēc TM prasības sniegt priekšlikumus likumu uzlabošanai,” klāstīja Notruma un piebilda, ka UR nav kompetents spriest par to, kāpēc šie grozījumi “nekust no vietas”.

Papildus UR sagatavojis un sniedzis TM priekšlikumus, kur paredzēts piešķirt tiesības arī Ģenerālprokuratūrai vērsties tiesā pret šādām prettiesiski dibinātām vai arī vēlāk savā darbībā pārkāpjošām likumu politiskām partijām. Šie priekšlikumi jau aplūkoti un atzīti par labiem esam Konsultatīvās padomes nozaru sēdē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+