×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

Līst kā pa Jāņiem, jubilejas slēpojums “Apkārt Alaukstam” pārcelts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kā žurnālu 36,6°C informēja gadskārtējā slēpošanas maratona “Apkārt Alaukstam” rīkotāja – sporta kluba “Alauksts” pārstāvis Uvis Avens, Latvijā masveidīgākais tautas slēpojums, kas šogad bija plānots 6.februārī, pārcelts uz 21.februāri. “Te līst kā pa Jāņiem, no sniega nekas daudz pāri nav palicis,” pastāstīja Avens. Līdz ar to līdz 17. februārim pagarināta arī dalībnieku reģistrācija. Visticamāk, šajā datumā būs skaidrs, vai laika apstākļi būs labvēlīgi un slēpojums varēs notikt, kā plānots.

Ja tā, šogad tas paies jubilejas zīmē – šī būs jau 25. reize, kad slēpotāji no visas Latvijas pulcēsies Vecpiebalgā, Alauksta ezera krastā, lai draudzīgā pulkā dotos distancē. Protams, notiks cīņa par vietām, bet lielākais uzsvars kā parasti būs uz jauku laika pavadīšanu fiziskajās aktivitātēs.
Jubilejas slēpojumu tā rīkotāji – sporta klubs Alauksts – gaida ar divējādām jūtām. Prieks, ka sasniegta apaļa jubileja, taču laika apstākļi pašlaik drīzāk raisa izmisumu. Ja sacensības nāksies atcelt, tā būtu ceturtā vai piektā reize maratona pastāvēšanas vēsturē, lēš Uvis Avens.

Vienlaikus rīkotāji lepojas, ka sacensībās ienāk modernās tehnoloģijas: šogad paredzēta elektroniskā laika fiksēšana, kā arī fotofinišs gadījumam, ja rodas problēmas ar labākā noteikšanu. Plānoti arī citi uzlabojumi, lai viss noritētu dinamiskāk. Vēl padomāts par to, lai 25. slēpojums paliktu atmiņā: pirmie simts finišētāji Tautas maratona 22 kilometru distancē saņems īpašu piemiņas suvenīru – jubilejas slēpīti ar slēpojuma logo, bet ikviens no finiša taisni sasniegušajiem tiks apbalvots ar īpašu porcelāna medaļu.

Arī šogad slēpošanas maratona dalībnieki varēs izvēlēties sev piemērotāko slēpojuma garumu: Sportland tautas maratona distanci 22 km vai Verners DE veselības maratona distanci 7 km. Startēšana šajā distancē nav sacensības uz rezultātu, bet drīzāk gan iespēja pierādīt sevi kā radošu veselīga un aktīva dzīves veida piekritēju. To var saukt arī par karnevāla distanci, jo īpaša žūrija izvēlēsies apbalvošanai atraktīvākos dalībniekus, vērtējot tērpu, slēpošanas stilu, slēpju dizainu un komandas noformējumu. Neizpaliks arī sāncensība, jo šajā distancē tiks apbalvoti trīs ātrākie vīri un trīs ātrākās dāmas. 22 km distancē pie balvām tiks krietni vairāk dalībnieku: pirmo trīs vietu ieguvēji un ieguvējas absolūtajā vērtējumā saņems naudas balvas, bet pie balvām tiks arī trīs ātrākie atsevišķās vecuma grupās. Turpinot tradīciju, arī šogad ieguvēji būs tie, kuri ieņems 101., 201., 301., 401., 501., 601., 701., 801., 901., 1001. vietu: katrs no viņiem saņems dāvanu karti 110 eiro vērtībā slēpošanas inventāra iegādei.

Distances būs arī vismazākajiem slēpotājiem, kuri sacentīsies četrās vecuma grupās zēnu un meiteņu konkurencē. Slēpojuma rīkotāji sola, ka labāko apbalvošana notiks tūlīt pēc pēdējās bērnu grupas finiša, lai mazajiem censoņiem nav jāgaida līdz lielajai apbalvošanai.

Slēpošanas maratonam Apkārt Alaukstam var pieteikties sacensību mājas lapā www.alauksts.lv vai Sportland veikalos visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+