×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

LIZDA atbalsta ieceri saīsināt vidējās izglītības posmu

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un Valsts prezidenta Andra Bērziņa iecere saīsināt vispārējas vidējās izglītības posmu, lai skolēns mācību iestādi pabeigtu 18 gadu vecumā, ir atbalstāma, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Viņa paskaidroja, ka šāda iecere ir atbalstāma, jo esošā situācija Latvijā prasa, lai jaunieši darba tirgū nonāktu ātrāk. “Tāpēc jādomā, kā mācību garumu varētu īsināt,” viņa piebilda.

Mikiško arī atbalstīja iepriekš izglītības un zinātnes ministra teikto, ka jaunietim vispārējā vidējā mācību iestāde jābeidz 18 gadu vecumā. “Nav jēgas jaunietim ilgāk sēdēt skolas solā, tāpēc, nodrošinot visas nepieciešamās zināšanas, jādomā, kā to mainīt,” klāstīja Mikiško.

Vienlaikus gan LIZDA priekšsēdētāja atzina, ka pagaidām vēl viņai nav priekšstatu, kā tieši to varētu izdarīt, jo, lai arī viena no iespējām varētu būt kādas programmas īsināšana vai izņemšana no mācību procesa, pašlaik ir iesniegti vairāki jaunu mācību priekšmetu pieteikumi, piemēram, veselības mācība un citi, kas vēl vairāk apgrūtinātu sarunas par iespējamu priekšmetu izņemšanu vai saīsināšanu.

Jau vēstīts, ka Bērziņš un Ķīlis bijuši vienisprātis, ka Latvijā ir jāsamazina laiks, kas vajadzīgs vispārējās vidējās izglītības iegūšanai, tāpēc abi parakstījuši rīkojumu.

Rīkojums paredz, ka Izglītības un zinātnes ministrijai, sadarbojoties ar Valsts prezidenta kanceleju, citām iesaistītajām institūcijām un organizācijām, ne vēlāk kā līdz 2013.gada 1.jūlijam ir jāapkopo un jāizvērtē iespējamie risinājumi ar gala mērķi sagatavot priekšlikumus par grozījumiem normatīvajos aktos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+