×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

LNB ar mecenātes atbalstu varēs iegādāties vēl 300 grāmatu

vilks_andris_lnb

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) šogad turpinās saņemt kādas mecenātes atbalstu un varēs iegādāties vēl 300 jaunu grāmatu bibliotēkas krājuma papildināšanai, aģentūra BNS uzzināja LNB rīkotajā preses konferencē.

Kāda mecenāte, kas līdz šim Latvijas Nacionālajai bibliotēkai grāmatu un vērtīgu izdevumu iegādei jau ziedojusi aptuveni 60 tūkstošus latu, atvēlējusi vēl 25 tūkstošus latu, lai iepirkumus varētu turpināt arī šajā gadā, informēja LNB izpilddirektore Dzintra Mukāne.

LNB direktors Andris Vilks uzsvēra, ka mecenātes ziedojums ir pirmais tik liels privātpersonas ziedojums bibliotēkas krājumam un ir bijis ļoti nozīmīgs atbalsts šajos gados, kad bibliotēkas iespējas iegādāties kvalitatīvu literatūru ir būtiski samazinājušās.

Bibliotēkas speciālisti norādīja, ka šogad visām bibliotēkas vajadzībām kopā, tostarp krājuma papildināšanai, periodikas un nozaru datubāžu abonēšanai, no valsts budžeta paredzēti 88 tūkstoši latu.

Mecenāte ir kāda ārzemēs dzīvojoša latviete, kura savu vārdu neatklāj.

Viņa sīki neierobežojot LNO speciālistus grāmatu izvēlē, taču pagājušajā gadā vēlējusies mazāk zinātniskās literatūras,bet vairāk populārzinātnisku, plašam lasītāju lokam saprotamu grāmatu, pastāstīja LNB informācijas resursu attīstības eksperte Aivija Everte.

Jebkurš plānotais iepirkums tiekot ar viņu saskaņots, piebilda Everte.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka ar mecenātes ziedojumu katru gadu iepirktas grāmatas par 20 tūkstošiem latu, un triju gadu laikā krājums papildināts ar 736 izdevumiem, kas jau pašlaik ir pieejami lasītājiem.

Pagājušajā gadā īpaša uzmanība pievērsta 20.gadsimta vēsturei, kā arī izglītībai un pedagoģijai. LNB iegādājās grāmatas par tādiem aktuāliem tematiem kā vide, enerģētika, ilgtspējīga attīstība, valsts loma ekonomikā.

Ziedojums ļāvis LNB Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas krājumu papildināt ar latgaliešu pirmā dzejnieka Andriva Jūrdža rokrakstu grāmatu. Tagad LNB krājumā ir divi no sešiem eksemplāriem, kas vēl ir saglabājušies.

LNB tikusi arī pie reta 19.gadsimta sākumā Kurzemes zemnieku pašrocīgi darināta ādas iesējuma ar misiņa apkalumiem “Dziesmu un lūgšanu grāmata”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+