×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

LOK budžets šogad būs 4,95 miljoni eiro; vēlas tā pieaugumu

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) budžets šogad būs 4,95 miljoni eiro, no kuriem vairāk nekā 70% tiks novirzīti olimpisko sporta veidu federāciju finansēšanai, tas nolemts trešdien notikušajā organizācijas Ģenerālās asamblejas sesijā.

“Mums ir jāturpina kopīgi strādāt, lai pārliecinātu sporta budžeta pieņēmējus, ka finansējums sportam joprojām ir nepietiekams. Pēc vairāku gadu pārtraukuma šai līknei ir jāiet uz augšu,” sacīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

“LOK sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Nacionālo sporta padomi spējusi nodrošināt nepieciešamo finansējumu mūsu olimpiskās komandas kandidātiem, lai varētu gatavoties ne tikai pirmajām Eiropas spēlēm Baku šī gada vasarā un Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm nākamajā gadā, bet esam arī nodrošinājuši jaunatnes komandas gatavošanos Eiropas Jaunatnes Olimpiādēm vasaras un ziemas sporta veidos,” pauda LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

LOK darba galvenās prioritātes šogad ir olimpisko spēļu sagatavošanās programmas, kurām budžetā atvēlēti 1 814 855 eiro. No šīs atvēlētās summas 79 510 eiro tiks piešķirti nākamā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu programmas apmaksai, bet Eiropas spēlēm tiks piešķirti 259 360 eiro. Savukārt individuālo sporta veidu federāciju un savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām un savienībām ir paredzēti 1 154 360 eiro.

Olimpiskās kustības jaunatnes programmām tiks tērēti 321 625 eiro, lai nodrošinātu Latvijas Jaunatnes Olimpiskās izlases līdzdalību Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē un Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē. Tāpat finansējums paredzēts Latvijas jaunatnes Olimpiādes nodrošināšanai ziemas sporta veidos Ērgļos un vasaras sporta veidos Valmierā un Cēsīs, kā arī Latvijas III Ziemas olimpiādes vajadzībām Siguldā.

Īpašiem mērķiem iezīmēti 1 248 850 eiro. Šī nauda paredzēta treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās sporta veidu attīstības, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts “Olimpiskās dienas 2015” organizēšanai un projekta “Sporto visa klase” nodrošināšanai, bet jaunizveidotajai programmai “TOP 50”, kas nodrošinās labāko atlētu papildus atbalstu, gatavojoties olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, ir atvēlēti 160 000 eiro.

Minētās programmas tiek īstenotas ciešā sadarbībā ar 34 olimpisko sporta veidu federācijām. Šajā gadā līdzekļi, galvenokārt, ir paredzēti sportistu treniņu darba apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai.

LOK arī informē, ka šajā gadā turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un sporta veidu Olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. Visu reģionālo Olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai līdzfinansējums plānots 129 870 eiro apmērā. Savukārt, lai pildītu 2001.gadā uzsāktās valsts galvotās kredītsaistības reģionālo Olimpisko centru būvniecībai, ir paredzēti 764 776 eiro.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem naudu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) budžeta, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+