×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Deputāti lemj par pensijas lielāku indeksāciju darba stāža dēļ (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valdes priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Sociālo un darba lietu komisija šodien vēl nesteidza atbalstīt priekšlikumu piemērot lielākas pensiju indeksācijas cilvēkiem ar lielu darba stāžu, pirms tam lūdzot atbildīgajām iestādēm sagatavot atzinumus.

Komisija skatīja Saeimā izveidotās darba grupas pensiju jautājuma risināšanai sagatavotos priekšlikumus grozījumiem likumā “Par valsts pensijām”. Tie paredz, ka pensionāriem ar darba stāžu no 30 līdz 39 gadiem pensiju indeksācija notiks 60% apmērā no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa. Savukārt par darba stāžu, kas lielāks par 40 gadiem, pensiju indeksācija notiktu 70% apmērā no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa. Tāpat indeksācija 60% apmērā no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa iecerēta tiem, kuri pensionējušies no darba vietas ar smagiem darba apstākļiem.

Komisija vienojās pieprasīt atzinumus no Labklājības ministrijas (LM), Finanšu ministrijas (FM) un Saeimas juridiskā biroja atzinumus par iecerētajiem grozījumiem. Par šādu lēmumu balsoja 11 komisijas deputāti, bet atturējās viens. Vairāki partijas “Saskaņa” deputāti aicināja likumprojektu iesniegt Saeimā uzreiz, tomēr šāds lūgums netika atbalstīts.

Deputāts Andrejs Klementjevs (S) norādīja, ka nav apmierināts ar nelielo pieaugumu pensionāru ar lielu darba stāžu pensijās, vienlaikus aicinot komisiju likumprojektu iesniegt Saeimā nekavējoties. Tomēr komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) pauda viedokli, ka iesniegšana bez izvērtējuma nesniegšot vēlamo rezultātu.

Deputāts Andris Siliņš (ZZS), kurš ir arī Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs, norādīja, ka priekšlikumu mehānisms nav tāds, kas sniegtu ļoti lielu pienesumu, tomēr liek cilvēkam justies psiholoģiski novērtētam. Četri eiro mēnesī nav daudz, taču dod straujāku pieaugumu pensijām, viņš norādīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nesteidz atbalstīt Atbildēt

    Nepietiks vēl Saeimas un partiju ģenerālsekretāriem un ministriju parlamentārajiem sekretāriem!

Draugiem Facebook Twitter Google+